Omezení provozu městského úřadu bylo prodlouženo

Omezení provozu Městského úřadu v Příbrami bylo s ohledem na současnou situaci prodlouženo do pátku 17. dubna. Úřední hodiny úřadu do té doby budou v pondělí od 8 do 11 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin.„Příjem veškerých dokumentů od veřejnosti probíhá pouze prostřednictvím podatelny v uvedených úředních hodinách,“ uvádí město Příbram s tím, že neodkladné úřední záležitosti lze vyřídit ve stanovených úředních hodinách po předchozí telefonické nebo e-mailové dohodě.

Rožmitál zrušil dvě kulturní akce

Společenské centrum Rožmitál pod Třemíšnem mělo v druhé polovině dubna hostit dvě kulturní akce. Ani jedna z nich se ale v původním termínu neuskuteční. Jarní koncert Rožmitálské Venkovanky, který se měl uskutečnit v neděli 19. dubna, byl bez náhrady zrušen. O den později, tedy v pondělí 20. dubna, měl do centra zavítat Jan Rosák s pořadem 50 let za mikrofonem. Tato akce byla přesunuta na pozdější termín. Vstupenky nezůstávají v platnosti. Peníze budou lidem vráceny přímo ve Společenské centrum Rožmitál pod Třemšínem.

Svoz zeleně se v Dobříši uskuteční v sobotu

Město Dobříš uspořádá v sobotu 18. dubna svoz zeleně, který bude probíhat v době od 8 do 15 hodin. Odpad bude odvezen z následujících míst: sběrný dvůr v ulici Na Chmelnici, křižovatka ulic Husova a V Lipkách, křižovatka ulic Žižkova a Přemyslova, u Papežanky, ulice Dělnická, křižovatka ulic U Ovčína a Na Ligruse, parkoviště v ulici Na Zlaté stezce nad „Pentagonem“ a ulice Na Nábřeží u Prokopovy zahrady. Zeleň musí být uložena do kontejnerů přistavených výhradně za tímto účelem. „Dbejte prosím pokynů obsluhy, dodržujte bezpečné vzdálenost,“ vyzývá město Dobříš.

Dobříš dostala 1500 respirátorů

Město Dobříš obdrželo darem od Zdeňka Pileckého a jeho firmy Ploty Pilecký z Mokrovrat asi 1500 respirátorů třídy KN95. „Respirátory budou rozděleny mezi zaměstnance úřadu, příspěvkové organizace i potřebným do ORP. Je to jednoznačně dosud největší darovaný objem ochranných prostředků ve velké finanční hodnotě,“ uvedlo město Dobříš. Před několika dny pak městu daroval Aleš Barášek z cowarna.cz celkem 20 štítů z 3D tiskárny.

Příbramské divadlo nabízí roušky 

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami nabízí zdarma roušky, a to především neziskovým organizacím, zdravotnickým a sociálním zařízením, domovům seniorů, dětským domovům a podobně. Zájemci se mohou obrátit na Annu Čiperovou na číslo 606 828 474 nebo e-mail: anna.ciperova@divadlopribram.eu.

Hlasujte v takzvané Ceně Ď

Veřejnost může do neděle 18. dubna na facebookovém profilu města Příbram hlasovat pro příbramské mecenáše a dobrovolníky, kteří bojují o postup do celorepublikového kola Ceny Ď. Nominací je celkem šest. Své hlasy mohou lidé vkládat prostřednictvím komentářů u příspěvku o soutěži.