Hornický masopust vypukne v muzeu v sobotu dopoledne
Příbram – V sobotu 17. února se v areálu Ševčinského dolu uskuteční tradiční masopustní průvod a lidová veselice. Průvod přivede k branám tajuplný duch Brd Fabián doprovázený Kecalem a pestrou družinou dalších fantaskních bytostí. V areálu dolu odehrají žertovné scénky na téma „Brdulka, což je divoženka Brd a 7 permoníků“. Na přípravě této lidové veselice již 16. rokem muzeum spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, kteří masopust pořádají 92 let. Začátek programu je v 10 hodin v areálu Ševčinského dolu.

Lego výstava ve Hvožďanech
Hvožďany – Historicky první výstavu modelů z populární stavebnice Lego chystají na příští měsíc ve Hvožďanech. Jednotlivé exponáty si postaví jak děti, tak dospělí. Jedinou podmínkou je se včas přihlásit se svým výtvorem na e-mail: legovystava@seznam.cz. Příjem modelů do výstavy bude od 26. února do 2. března a pak ve dnech 12. a 13. března. Samotná vystavení exponátů pak potrvá od 15. března do 1. dubna a bude zahájena samozřejmě vernisáží. Akci pořádá kulturní komise společně s obcí.

Dobříš připravuje Den Země
Dobříš – Město se letos v druhé polovině dubna opět tradičně připojí k oslavám Dne Země. Hlavní aktivitou bude úklid veřejných prostranství a okolí města, součástí oslav však budou i další akce, které různým způsobem upozorní na nutnost chránit naše životní prostředí. Město tradičně zajistí svoz a likvidaci sesbíraného odpadu a dle požadavků vydá igelitové pytle a gumové rukavice. Pro potvrzení úklidových lokalit i další informace mohou zájemci kontaktovat odbor výstavby a životního prostředí na e-mailu: harmanova@mestodobris.cz, nebo telefonu 380 533 380, popřípadě přímo osobní návštěvou v domě č. p. 1602.

Czech Press Photo 2017
Příbram – Snímky výstavy Czech Press Photo 2017 míří do Příbrami. Do prestižní soutěže se v loňském roce přihlásilo rekordních 7 300 snímků od 482 fotografů. „Porota vybrala k vystavení 431 fotografií. Výstavu v plném rozsahu představí Galerie Františka Drtikola Příbram od 23. února 2018. Těšit se můžete na snímky Petra Bambous-ka a Jirky Jirouška, kteří v mohutné konkurenci uspěli,“ řekla ředitelka příbramské galerie Hana Ročňáková. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 17 hodin a vystoupí na ní Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a v rámci doprovodného programu uvidíte i duo Petra+Petr.

S DDM do České televize
Příbram – Zákulisí České televize a vznik oblíbených televizních pořadů nebo vzhled studií poznají účastníci výletu, který na jarní prázdniny připravuje Dům dětí a mládeže Příbram. Účastníci výletu se podívají například do zpravodajského studia, režie, prohlédnou si také filmové zbraně, či kostýmy a mnoho dalšího. Průvodci jim budou současní i bývalí pracovníci České televize. Zájezd je určený jak pro děti, tak pro dospělou veřejnost. Zájemci se mohou přihlásit do 20. února. Exkurze se uskuteční v pondělí 5. března a sraz účastníků bude v 8 hodin u kulturního domu. Podrobnosti najdete na internetových stránkách Domu dětí a mládeže Příbram.