Následky vichřice Friederik jsou již téměř odstraněny
Příbramsko – Po čtvrteční vichřici Friederik, kdy rychlost větru dosahovala v příbramském regionu až 86 kilometrů v hodině, již nezůstaly v dodávkách elektrické energie téměř žádné následky. Tento stav ve 13 hodin v pátek 19. ledna potvrdila také Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ: „Podařilo se nám obnovit dodávky téměř ve všech ostatních krajích. I nadále poruchové čety intenzivně pracují na opravě poruch, mnohdy se musíme k vedení a poruchám doslova prořezávat. Předpoklad obnovení dodávek je během dnešního dne.“

Příbramské zastupitelstvo bude opět jednat v pondělí
Příbram – Pondělní jednání zastupitelstva měs-ta Příbrami, které se uskuteční od 16 hodin v jednacím sále v Příbrami I na nám. T. G. Masaryka 121, se bude zabývat mimo jiné kalkulacemi ceny vodného a stočného na rok 2018, žádostí o dotaci od sportovní organizaci SK Spartak Příbram a návrhem plánu práce kontrolního výboru na 1. pololetí 2018. Řešit se bude také několik revokací dřívějších rozhodnutí a žádosti o prodej městských pozemků.Vernisáž Hic sunt leones
Příbram – Autorská výstava fotografií zachycuje africkou savanu, pěkné momenty ze života jejích obyvatel, i jeho odvrácenou tvář. Vernisáž výstavy začíná v pátek 26. ledna od 18 hodin v Domě Natura. Autorem fotografií je pracovník Národního muzea Miloš Anděra.

Hledá se deset nej priorit města Dobříše
Dobříš – Město Dobříš připravuje s občany veřejné projednání s názvem Fórum Zdravého města. Bude pro všechny, kteří chtějí říci své názory a podněty ke stávajícímu i novému rozvoji města a vybrat nejpalčivější problémy k řešení, tak, aby se zkvalitnil život ve městě. Začíná 7. února od 17.30 hodin ve společenském sále Kulturního střediska Dobříš.

Příbramské Déčko bude patřit Kateřině Fixové
Příbram – Poprvé se Déčko promění v Kavárnu U Nulté hodiny ve středu 24. ledna. Ředitel divadla Petr Bednář pozval jako hosta Kateřinu Fixovou, herečku, zpěvačku a režisérku hry Vše o ženách. Nebudou chybět ani odpovědi na dotazy diváků a šansony za doprovodu klavíristy Zdeňka Dočekala. Petr Bednář o Kavárně řekl: „Když jsem chodil ještě na DAMU, hodně času jsme trávili v legendární kavárně Slávia. Tam pravidelně u stolku sedávaly dámy v rukavičkách a rozjímaly při čaji o životě v první republice. Tak trochu jako ve hře Obsluhoval jsem anglického krále.

25. lhotecký bál v hospodě Na Františku
Vrchotice – Sdružení osadníků Včelákova Lhota pořádá v sobotu 20. ledna v hostinci Na Františku ve Vrchoticích jubilejní 25. Lhotecký bál. K tanci a poslechu hraje Hošna band. Začátek je ve 20 hod. Začátkem února pak v hospodě Na Františku budou svůj ples pořádat také místní dobrovolní hasiči a to konkrétně 3. února.