Chlumečtí si roušku vyzvednou na poště

Bydlíte ve Vysokém Chlumci a nepodařilo se vám sehnat roušku? Nevadí. Městys nabízí svým občanům možnost si roušku vyzvednout, a to na poště v budově úřadu. „Pokud se vám nedaří sehnat roušku, rádi vám ji dáme u nás na poště. Roušky pro nás šijí dobrovolníci z řad místních občanů, za což jim patří náš dík,“ uvádí městys. Zásoba textilních roušek je doplňována díky zaměstnanců NKeramika, restaurace a ubytování Židovna Vysoký Chlumec a kolektivu z fary Kosova Hora.

Rožmitálští čtenáři si mohou objednat donášku knih

Knihovna v Rožmitále pod Třemšínem až do odvolání začala provozovat službu s názvem Knihy do domu. Registrovaní čtenáři si díky ní mohou telefonicky nebo mailem objednat knihy, které jim dovezeny domů a bezkontaktně předány. Objednat lze maximálně 10 titulů, přičemž lidé mohou volat na čísla 318 665 439 a 777 750 144 nebo napsat na e-mailové adresy: expres@rozmitalptr.cz, tereza.hudeckova@rozmitalptr.cz či knihovna @rozmitalptr.cz. Vracení knih nebude aktuálně prováděno.

Virus zkazil škole zájezd do Británie

V červnu měli žáci Základní školy Březnice absolvovat zahraniční zájezd do Velké Británie s názvem Po stopách Harryho Pottera. Cestovní kancelář bude uhrazené zálohy lidem vracet. „Situace nás mrzí. Pokud se situace v Evropě změní, pokusíme se pořádat akci v následujícím roce znovu,“ uvedl ředitel školy Miroslav Bělka s tím, že zájezd byl zrušen s ohledem na rizika zdraví a bezpečnosti žáků. Zájezd byl zrušen také proto, že by se nemusel zájezd neuskutečnit ani později a rodičům se vracela výrazně menší část platby.

Online reportáž

Koronavirus v Česku