Dobrovolníci uklidí město
Příbram – Od rána budou skupinky dobrovolníků uklízet odpadky v několika částech města v rámci akce Ukliďme Česko. Město zajistí likvidaci veškerého vysbíraného odpadu a dobrovolníkům poskytne ochranné rukavice a pytle. Akci zajišťuje Odbor životního prostředí. Kromě toho se do akce zapojí i skupiny, které si samy vyberou oblast k úklidu, jako například pravidelně na Drkolnově uklízí lidé ekocentra Fabián.

Uzavřené infocentrum
Příbram – Od pondělí 9. dubna bude pro veřejnost uzavřené infocentrum v Knihovně Jana Drdy na náměstí T. G. M. Důvodem je výstavba bezbariérového přístupu do knihovny. Uzavírka platí do odvolání a je nevyhnutelná, protože se bude pracovat ve vjezdu do budovy, který je i společným vchodem pro knihovnu i infocentrum. Z důvodu zajištění bezpečnosti na stavbě není možné jiné řešení.

Posvítili si na řidiče
Příbramsko – Za čtyři dny o velikonočních svátcích zastavili policisté celkem 978 vozidel a zjistili 112 přestupků. Na místě uložili pokuty ve výši 30 tisíc korun, dalších 21 přestupků bude řešit správní orgán. Z výsledků vyplývá, že např. 17 řidičů překročilo rychlost, tři byli pod vlivem alkoholu, 12 motoristů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem, u 20 aut byl zjištěn nevyhovující technický stav a čtyři šoféři nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti.

Kdo zlomil lípu v Milínské?
Příbram – Radnice hledá svědky ulomení lípy v Milínské ulici. Stromek byl vysazený v místě pod bývalou restaurací U Podařilů a k jeho zlomení mělo dojít v pátek 23. března. Stromek byl v místě vysazený v rámci revitalizace náměstí T. G. Masaryka. „Prosíme případné svědky události, aby se nám ozvali na tel. 724 114 495, paní Wagnerově z odboru životního prostředí. Už je to pár dní, přesto věříme, že si někdo mohl něčeho všimnout,“ uvedla tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Otevření skateparku se blíží
Příbram – Skatepark ještě není otevřen a stále do něj platí zákaz vstupu. Na sociálních sítích či internetu se měla objevit mylná informace, že už je v provozu. Skatepark bude v nejbližších dnech zkolaudován a na pátek 27. dubna se chystá jeho otevření. Pro návštěvníky se na tento den chystá velká super show. „Uvidíte ukázky zkušených jezdců na skatech, děti se naučí, jakou překážku jak zdolat tak, aby si neublížily, bude občerstvení a hudba,“ prozradila tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Výšlapem proti těžbě zlata
Hvožďany – Obec a sdružení Čechy nad zlato ve spolupráci s Brdy nad zlato pořádají 21. dubna 6. Jarní výstup na Petráčkovu horu, který vyjadřují nesouhlas proti možné těžbě zlata. Po výstupu je připravený i bohatý program, který začne ve 14 hodin ve Vacíkově. Malí výletníci se mohou těšit na čokoládové zlaťáky a bohatý program nejen pro děti, nazvaný Historické odpoledne u zlaté štoly, nabídne rýžoviště, ukázku rýžování zlata, scriptorium, lukostřelbu a školu šermu, povídání o těžbě zlata rýžováním i dolováním od doby Keltů.

Řídil opilý a 2x v jeden den
Nepomuk – Poblíž obce se stala 3. dubna odpoledne dopravní nehoda. Sedmapadesátiletý muž vjel do protisměru, kde bokem svého vozidla narazil do boku protijedoucího auta. Úlomky zpětných zrcátek následně poškodily čelní sklo vozu jedoucího za nimi. Policie mu naměřila 2,73 promile a zadržela mu řidičský průkaz. Muž byl však nepoučitelný a v ten samý den usedl za volant znovu. Hlídka ho zastavila v nočních hodinách v obci Rožmitál pod Třemšínem. Tentokrát měl v dechu 2,59 promile.