Představení bude na internetu, výtěžek půjde na roušky

O představení Muži z Hauzu, které si mělo užít publikum Divadla A. Dvořáka v Příbrami, diváci nepřijdou. Kvůli aktuální situaci sice nemůžou představení sledovat na vlastní oči v divadle, zhlédnout ho ale mohou online na svém počítači, mobilu nebo tabletu. Ten, kdo si koupí za 50 korun vstupenku, bude moci 1. dubna od 20 hodin sledovat živé vysílání představení Libora Michvocíka s Petrem Vašinou. Výtěžek poputuje na nákup materiálu na roušky, které šije celé divadlo pro krizový štáb města.

Březničtí si mohou vyzvednout roušku

Město Březnice rozdává látkové roušky potřebným. Zájemci o ně mohou volat na čísla 318 403 174 či 318 403 166. Pro roušku si následně musí přijít do kanceláře sociálního pracovníka na adrese Náměstí 11, a to v pondělí a ve středu v době od 12 do 15 hodin. „Vzhledem k velkému zájmu prozatím budeme vydávat roušky podle počtu osob v domácnosti. A pokud dojdou, budeme je průběžně doplňovat podle našich možností,“ uvádí město. Na stejném místě mohou lidé také roušky darovat.

Online reportáž

Občané Nového Knína si mohou vyzvednout roušky

Hned na deseti místech rozesetých po městě Nový Knín si budou moci zájemci vyzvednout roušky. Firma Pilecký totiž darovala tyto ochranné pomůcky občanům a také zaměstnancům obchodů. Ústenky si veřejnost bude moci vyzvednou například v dvojici prodejen Coop – na náměstí a v ulici Na Smíchově. Roušky budou k dostání také v obchodech na náměstí - U Mašků, prodejně U Janků či večerce. Vyzvednout si je lidé budou moci i v potravinách pana Nechyby, hotelu U Mikulášků, prodejně drogerie v Havlíčkově ulici, na čerpací stanici nebo poště.

Skupina Pawnshop zahraje lidem na internetu

Živák do obýváku. Tak se jmenuje projekt, v rámci kterého příbramské městské kulturní centrum nabízí svým fanouškům na facebooku živé kulturní akce. Šňůru nejen hudebních vystoupení začne odstartovala v pátek příbramská punk-rocková legenda E!E a kapela Lilimat. Další vystoupení si budou moci lidé na facebookovém profilu města Příbram nebo na YouTube užít ve středu 1. dubna od 20 hodin. To sledujícím zahraje příbramská kapela Pawnshop, která nabídne veřejnosti hardcore-crossover.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník