ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Na podnět od jednoho z občanů jsem oslovil inženýra Máchu, ředitele Technických služeb, zda by nebylo možné vytvořit symbol, který by vyjadřoval respekt a díky našeho města směrem k lidem, kteří se o nás denně starají. Srdce necháme po několik týdnů svítit jako symbol toho, že město si váží práce a statečnosti lidí v první linii,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Projekt Příbram challenge byl pro letošní rok zrušen

Příbramská radnice v lednu vyhlásila takzvaný Příbram challange. Díky tomuto projektu se měli středoškolští studenti zapojit do dialogu o budoucnosti města. Tak se ovšem nestane. Do projektu pilotního ročníku, jehož tématem bylo životní prostředí, se sice přihlásily tři týmy – Gymnázium Legionárů, Střední zdravotnická škola Příbram a Gymnázium pod Svatou Horou, město se ale s ohledem na současnou situaci rozhodlo projekt zrušit.

„V tuto chvíli nevíme, do kdy budou školy uzavřené. Zároveň jsme vyhodnotili, že práce na projektu se nedá realizovat jen „od stolu“ a po e-mailu. Z těchto důvodů jsme se přiklonili ke zrušení projektu. Jsem však optimista a věřím, že se k myšlence participace středoškoláků vrátíme ve školním roce 2020/2021,“ vysvětlil příbramský místostarosta Martin Buršík.