Malá dobříšská univerzita startuje psychosomatikou
Dobříš – Na první přednášce Malé dobříšské univerzity v tomto semestru se zájemci dozví vše, co potřebují vědět o leckdy prazvláštním vztahu mezi lidskou psychikou a tělem. Psychosomatika dává odpověď na otázku, proč jsou lidé nemocní, čím si svoji nemoc způsobují a hlavně: jak s tím mohou pracovat. Malá dobříšská univerzita není skutečný studijní program, nýbrž cyklus zajímavých přednášek na rozličná témata. Knihovna ji pořádá od roku 2011 a zatím na přednáškách přivítali desítky odborníků z různých oborů. 

Vernisáž výstavy sochaře Jiřího Čujana – Come back
Dobříš – Po patnácti letech v Německu a po šesti letech od poslední výstavy v Dobříši se s výstavním projektem Come back do Čech vrací konceptuální sochař Jiří Čujan. K vidění tu budou sochařské a fotografické práce z posledních pěti let i aktuální díla, ještě nevystavené konceptuální projekty. S performance vystoupí Modřanská skupina. Vernisáž a posléze výstavu mohou zájemci navštívit ve Výstavním sále kulturního domu v Dobříši na Mírovém náměstí v pátek 16. února od 18 hodin. Výstava potrvá do 18. března.

Po stopách bájných čtenářů provede zájemce Knihodal
Dobříš – Včera byl kromě svátku sv. Valentýna také Mezinárodní den darování knih. Na to téma dobříšská městská knihovna připravila soutěž s názvem Po stopách Knihodala. Malí i velcí čtenáři si mohou zahrát na detektivy a sledovat stopu celou cestu až k pokladu. Účastníci budou potřebovat „aparát“ s aplikací na čtení QR kódů, zhruba hodinu a půl času a chuť si hrát. Cest do cíle je několik a účastníky mohou dovést do opravdu zajímavých a nečekaných míst. Získat mohou pěkné ceny. Soutěž bude probíhat do 21. února.

Noční závod Běh na Kokšín 2018 – zimní večírek
Spálené Poříčí – Zimní a zároveň noční verze náročného trailu ze Spáleného Poříčí na Kokšín a zpět odstartuje v pátek 16. února ve 20 hodin. Trasa je dlouhá přibližně 16 kilometrů a běží se za každého počasí. Vzhledem k chladnému počasí si účastníci musí vzít čelovku, náhradní baterie, nabitý mobilní telefon a termofolii pro případ potřeby. Po běžecké části plynule naváže večírek v místním zámku, kde bude pro účastníky zajištěno mimo jiné vegetariánské jídlo, pití, hudba a promítání filmů o běhání. Zájemci si mohou zarezervovat nocleh na zámku.