Provoz kina zahájí Troška

Rožmitál pod Třemšínem – Provoz digitalizovaného kina zahájí v pátek 2. února večer nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny. Kino bude promítat v digitálním standardu DCI a jeho kmotrem se stane Zdeněk Troška osobně, který přijede do Rožmitálu svůj nový film uvést. Bude tak dokončená úplná digitalizace kina. K první fázi, kdy se přešlo z promítání na filmových pásech k promítání filmů z DVD, došlo už v roce 2013.

Pytlíky pro pejskaře

Příbram – Majitelé psů letos dostanou na vyžádání od města sáčky na psí exkrementy. Při placení poplatku za psa na rok 2018 bude každému poplatníkovi na pokladně nebo v poplatkových kancelářích vydáno 100 kusů sáčků. Ovšem pejskaři namítají, že spíš než v nedostatku pytlíků je problém v tom, že ho pak nemají často kam vyhodit. Město plánuje pro ně postavit naproti skateparku velký psí park, kde by našli vyžití hlavně psi z paneláků. Poplatek za psa mají majitelé psů zaplatit do konce března.

Město pořídilo cykloboxy

Příbram – Celkem šestnáct cykloboxů pořídilo město do prostoru autobusového nádraží. Osm stání bude ve spodní a osm v horní části. Do provozu budou podle radnice uvedené do 14 dnů. Do každého stání se vejdou dvě kola. Budou sloužit lidem, kteří třeba jezdí vlakem nebo autobusem mimo město a chtějí se na nádraží dopravit právě na kole. Na projekt město Příbram získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

O jarních prázdninách do ČT

Příbram – Dům dětí a mládeže připravuje na jarní prázdniny výlet do České televize. Děti uvidí zpravodajské studio, režii, filmové zbraně, kostýmy a mnoho dalšího. Budovou televize je provedou její současní i bývalí pracovníci. Zájezd je určený jak pro dětí, tak pro dospělou veřejnost. Zájemci se mohou přihlásit do 20. února. Exkurze se uskuteční v pondělí 5. března a sraz účastníků bude v 8 hodin u kulturního domu