Policisté zadrželi dva řidiče jedoucí pod vlivem drog

Příbramsko – Přítomnost drog ve slinách, konkrétně marihuany, zjistila policejní hlídka u pětadvacetiletého řidiče. Silniční kontrola muže zastavila u obce Kojetín. Na místě byl řidiči zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. O pár dnů později policisté na Petrovicku zastavili osmadvacetiletého motoristu. Orientační test byl u něj pozitivní na pervitin a navíc měl propadlé řidičské oprávnění. V loňském roce bylo na příbramských silnicích zastaveno celkem 216 zfetovaných řidičů.

Loni zavřeli hygienici v kraji osm restaurací

Středočeský kraj – V roce 2017 vykonali zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje (KHS) celkem přes dva tisíce kontrol, a to zejména v restauracích, stáncích s občerstvením, provozovnách závodního stravování, výčepech, barech a pivnicích. Za zjištěné nedostatky udělili téměř sedm set finančních sankcí v celkové výši kolem dvou milionu korun. Za méně závažné nedostatky dostali provozovatelé osmasedmdesát napomenutí. Za zjištěné nedostatky byla ve třiadvaceti případech uložena finanční sankce v celkové výši dvacet tisíc korun a v deseti případech bylo vydáno napomenutí. KHS řešila také šestadvacet podnětů od veřejnosti.

Reprezentační ples horníků a hutníků bude v Příbrami

Příbram – Cech příbramských horníků a hutníků pořádá pro všechny zájemce již jubilejní XX. reprezentační hornický ples. Zatančit si a pobavit se na tuto velkolepou společenskou událost mohou přijít lidé zítra do příbramské Sokolovny. (šas)

Zámecký ples v Radíči nabídne také divočáka

Radíč – Zatančit si mohou návštěvníci ve stylovém prostředí na Zámeckém plese přímo na barokním zámku Radíč. Ples začíná zítra v 19.30 hodin a k tanci a zábavě zahraje a zazpívá kapela Brejmix. Jako hlavní cena v tombole bude divoký kanec.