Cílem soutěže je představit a ocenit neznámé ženy, které se věnují projektům, ať už komerčním, tak i charitativním. V první fázi mohli, po dobu téměř pěti měsíců, pro své favoritky hlasovat čtenáři. Ženy s nejvíce hlasy postoupily do užší desítky, ze které pak vybírala odborná porota. Kristina Hovorková se díky hlasům od čtenářů (a především díky pilně hlasujícím seniorům) umístila s počtem hlasů na pátém místě. Porota pak ocenila právě její projekt a Kristinu Hovorkovou jako Ženu roku.

Bylo pro Fit senior velké překvapení, že porota vybrala ženu, která se věnuje (bohužel) ne příliš populárnímu tématu seniorů. Získávání finančních prostředků v této oblasti je nesmírně těžké a organizace Fit senior doufá, že tato medializace přivede další partnery, kteří pomohou s rozšířením aktivit pro tuto často opomíjenou skupinu.

„Je skvělé, že si dámský, módní časopis všiml dobré práce naší organizace a hlavně seniorského tématu. Věříme, že tímto krokem se o seniorech začne mluvit zase o trochu více, že budou respektovanou, chráněnou a podporovanou skupinou," říká Kristina Hovorková.

Součástí výhry bylo zveřejnění rozhovoru v časopisu Žena a život, ve kterém Kristina hovoří o poslání organizace Fit senior, své cestě k seniorům a hlavně reprezentuje Příbram. Přibližně 65 tisíc čtenářů se tak dozví o aktivních seniorech z Příbrami.

Aktuální vydání bude k dostání na stáncích do 24. listopadu 2015.