Křižovatka Mariánská x Hornických učňů
POPIS MÍSTA: Mariánská ulice je v tomto případě vedlejší komunikací, řidiče na to upozorňuje dopravní značka Dej přednost v jízdě. Tato jednosměrná ulice má relativně velký sklon do kopce, který může dělat problémy především začínajícím řidičům při rozjíždění, navíc při problematickém výhledu na obě strany.
NÁZOR POLICIE: „Co do počtu dopravních nehod, se zmíněná křižovatka nevymyká standardu oproti jiným křižovatkám. Hlavním problémem bývá především nedání přednosti v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.
NÁZOR AUTOŠKOLY: „Důležité je dívat se po značkách, a pak by neměl žádný problém nastat. Při křížení s ulicí Aloise Jiráska je Mariánská tou hlavní, na křižovatce s ulicí Hornických učňů už ale ne, a na to si musejí dávat lidé pozor,“ řekl Martin Fabián z autoškoly Palan.
NÁZOR DENÍKU: Při vjezdu na křižovatku po Mariánské ulici mají řidiči menší výhled na obě strany, proto je důležité výrazně zpomalit, přinejlepším úplně zastavit, aby mohl mít člověk jistotu, že křižovatku projede bezpečně.
NÁZOR ŘIDIČE: „Myslím, že kdo to tu zná, tak nemá nejmenší problémy. Ty podle mě způsobují bezohlední Pražáci a jim podobní, kteří nedávají pozor ani kde je jaká značka. Když přijíždím po ulici Hornických učňů, tak jezdím radši pomaleji, protože mám strach, že mi tam nějaký blázen z vedlejší vlétne,“ řekl Lukáš Menzl z Příbrami.