Milínská x Brodská

POPIS MÍSTA: Brodská ulice je exitem z města a napojuje se na frekventovanou Milínskou ulici. Křižovatka je přehledná, ale hodně vytížená.
NÁZOR POLICIE: „Na místě, kde se kříží Milínská ulice s Brodskou, nezaznamenáváme více nehod nebo vážnější havárie, než je tomu na jiných křižovatkách v Příbrami. Problémem jsou hlavně klasické chyby v nedodržování bezpečné vzdálenosti a nedání přednosti v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.
NÁZOR AUTOŠKOLY: „Při příjezdu na Milínskou z města je nutné především nespěchat a v klidu se rozhlédnout, když si nejsem jistý, jestli to stihnu, tak raději počkat. Ale neviděl bych tuto křižovatku jako nějak výrazně prolematickou,“ řekl Martin Fabián z autoškoly Palan.
NÁZOR DENÍKU: Milínská ulice výrazně svádí řidiče k rychlé jízdě, což může být kamenem úrazu při vjezdu na křižovatku z Brodské, kdy by řidič mohl podcenit rychlost projíždějících aut.
NÁZOR ŘIDIČE: „Kamarád se jednou celkem ošklivě vyboural na tomhle místě. Byl to ukázkový příklad nepozornosti nebo stupidity. Přijížděl z vedlejší a myslel si, že mu auto na hlavní dává přednost. Tak jel dál,“ řekl Vladimír Pollert z Příbrami.