Rožmitálská x Ke Stadionu
POPIS MÍSTA: Křižovatka Rožmitálské ulice s ulicemi Ke Stadionu, Profesora Karla Pobudy a Na Struhách. Rožmitálská je hlavním tahem z Příbrami na Rožmitál pod Třemšínem, který hodně využívá také těžká nákladní doprava.
NÁZOR POLICIE: „Toto místo se nevyznačuje větší nehodovostí než jiné křižovatky v Příbrami. Z hlediska dopravy se nejedná o rizikové místo,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.
NÁZOR AUTOŠKOLY: „Je to standardní křižovatka bez světelné signalizace. Stejně jako kdekoliv jinde je třeba najet do křižovatky tak abych měl dostatečný přehled a zbytečně neriskovat. V tomto případě obzvlášť, protože Rožmitálská je velmi frekventovaná silnice a řadě řidičů může při čekání rychle dojít trpělivost,“ řekl Martin Fabián z autoškoly Palan.
NÁZOR DENÍKU: Pří jízdě po Rožmitálské ulici směrem do centra by si měli řidiči dávat pozor v případě odbočování do ulice Profesora Karla Pobudy, kdy se lidé mohou snadno dostat do protisměru. Zatáčka je velmi ostrá a v kombinaci s rychlejší jízdou může dojít ke kolizi s protijedoucím vozidlem.
NÁZOR ŘIDIČE: „Byla jsem na téhle křižovatce svědkem jedné nehody, kdy nějaké auto narazilo do návěsu dodávky, která odbočovala z hlavní. Ale myslím, že si tu lidé spíš dávají pozor,“ řekla Lucie Jančová z Příbrami.