„Někteří lidé byli stále ještě překvapeni, že dům dětí takhle funguje. Měli tuto budovu za přežitek z dob minulých,“ poznamenala k akci vedoucí zájmových kroužků Domu dětí a mládeže Příbram Marcela Jelínková.

Pěší zónu lemovaly stánky s vedoucími různých kroužků, kteří dětem a rodičům odpovídali na všetečné otázky a zapojovali děti přímo do hry. Ať už šlo o šachy, rybářský kroužek, bojové umění nebo třeba krajkování.

Děti si totiž dost často neumí představit, co by na kroužku dělaly a nebo se bojí neznámého prostředí a cizích lidí. Tyto zábrany na akci spadly a děti se druhý den hlásily do kroužků, které je zaujaly.

„Já si myslím, že je určitě dobré všechno, co se dělá pro malé děti. Je pěkné, co dům dětí dělá a je super, že je v Příbrami možnost posílat děti někam do kroužků, které mají smysl,“ řekl na nábřeží při akci Tomáš Bílek z Příbrami.

Dům dětí s novým školním rokem přichází s novinkou v podobě jezdeckého kroužku a zálesáka. Jezdecký kroužek zahrnuje patnáct hodin měsíčně.

„Zda o něj bude zájem, se teprve uvidí. Bude se konat jednou týdně a jednu sobotu v měsíci, a to na koňské farmě v Orlově. Záleží na tom, zda se tam děti budou moci dostat,“ řekla Marcela Jelínková ke kroužku pro děti starší devíti let.

Kluci a holky, které baví příroda, tábornictví a cestování, by mohli trávit volné chvíle každé úterý odpoledne a jednu sobotu v měsíci v zálesáckém kroužku.

„Jsem moc ráda, že jsme mohli pro akci využít pěší zónu. Takhle bychom chtěli i příště přivítat školní rok,“ plánuje Marcela Jelínková.