„Projekt se týká ozelenění všech zbývajících okružních křižovatek, jejich osázení dřevinami, které by měly sloužit i jako protihlukové opatření omezující také prašnost a smog,“ uvedl starosta Příbrami Josef Řihák.

Vyzdobení kruhového objezdu u okresního archivu některé Příbramáky velice rozčiluje, protože jim přijde, že jsou to vyhozené peníze. Projekt vyšel na půl milionu korun, přičemž ho Středočeský kraj práce dotoval více než 300 tisíci korun.

„Půl milionu za pár stromečků a hornické vozíky, které se válí všude po lese, mi přijde trochu moc. Věřím, že náklady jsou opravdu tak vysoké, ale možná by bylo třeba přehodnotit systém rozdělování dotací. Navíc, když všichni odkazují na hospodářskou krizi, si myslím, že by se tolik peněz hodilo v úplně jiných oblastech,“ komentoval David Musil z Příbrami.

Pokud bude chtít příbramská radnice upravit zbývajících šest kruhových objezdů, bude na to potřebovat hodně peněz. Město bude nyní podávat žádost na příští rok o dotaci na tyto projekty od Středočeského kraje. „Žádáme o dotaci v hodnotě zhruba 2,7 milionu korun. Nepočítáme však s tím, že bychom dostali celou částku, o kterou si říkáme,“ doplnil Josef Řihák.

Různé překážky uvnitř kruhového objezdu, jako třeba stromky, mohou vytvořit neprůhlednou clonu. Odborníci se nemohou shodnout, zda je lepší, když je skrz kruhový objezd vidět nebo ne. „Podle mého názoru jsou kruhové objezdy, přes které není vidět na druhou stranu, bezpečnější. Nicméně pokud řidiči budou dodržovat dopravní předpisy, nemůže být žádný objezd rizikový,“ řekl dopravní inspektor Miroslav Ptáček.