V prostorách KDJS i v Sedlčanské hvězdárně (která patří pod správu KDJS) proběhla kromě úklidu také rekonstrukce a výmalba některých prostor a poměrně rozsáhlé opravy a rekonstrukce vodovodních a elektrických rozvodů. Utlumením kulturních akcí vznikl i prostor pro modernizaci jevištního ozvučení v divadelním sále a mnoho dalších drobnějších prací v rozsáhlém objektu.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

„Ve spolupráci se ZUŠ Sedlčany či Big Bandem Blue Orchestra se uskutečnilo několik on-line koncertů bez účasti diváků odvysílaných na sociálních sítích nebo YouTube kanálu. Kulturní dům nabízí i vzpomínkové pořady se záznamy koncertů a pořadů z místních kulturních zdrojů, jako jsou například zdejší ZUŠ, sbory Záboj a Zábojáček nebo Sedlčanští ochotníci,“ vyjmenovává ředitel KDJS Martin Severa.

Už od loňského prosince pak v sedlčanském kulturním domě funguje antigenní odběrné místo. O testování je obrovský zájem a od letošního března poptávka převyšuje nabídku volných termínů. Termín je možné rezervovat na webu příbramské nemocnice e-health.nemocnicepribram.cz, kde najdete i volné termíny.

S velice kladnou odezvou se pak setkalo zřízení očkovacího centra, které ve společenském sále a vestibulu KDJS funguje od začátku března. Zřízeno bylo díky aktivitě Města Sedlčany ve spolupráci se sedlčanskou nemocnicí Vamed Mediterra. Existence tohoto centra v Sedlčanech ušetří občanům města a celého regionu čas a náklady spojené s dopravou do vzdálenějších podobných zařízení a výrazně zjednodušuje dostupnost očkování.

Na obě zmíněné služby je nutné se předem zaregistrovat a dostavit se ve vyhrazený čas.