Na možné dopravní komplikace související s pracemi na řadě míst středočeského úseku silnice první třídy upozornil v úterý 4. května Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

S pokračováním prací na velkoplošných výspravách výtluků, spojených s frézováním vozovky a pokládáním nového asfaltu, se postupně počítá na 11 místech mezi obcí Chraštičky a lokalitou Zalužany-Sázka. „Jelikož se bude pracovat za provozu, budou opravy probíhat s jeho omezením,“ konstatoval Buček.

„V širších místech se budeme snažit zachovat obousměrný provoz. V těch užších bude provoz veden pouze jedním jízdním pruhem s kyvadlově řízenou dopravou, která bude řízena pověřenými pracovníky zhotovitele,“ upřesnil, co se chystá.

Další omezení přinesou přípravné práce předcházející zahájení výstavby nových úseků dálnice D4. „V uplynulých týdnech došlo v trase budoucí dálnice ke kácení dřevin a v tomto týdnu dojde k odvozu dřevní štěpky,“ uvedl Buček.

S dodatkem, že pracovat se bude opět postupně, a to od nynějšího ukončení dálnice D4 na exitu 45 Háje směrem na jih přes Milín až po úroveň obce Těchařovice. Obzvlášť ve středu a ve čtvrtek je I/4 třeba počítat s omezeními a kyvadlově řízeným provozem i z tohoto důvodu.

Do třetice příčin k zavedení kyvadlové dopravy Buček upozornil na dvě aktuální etapy rozsáhlejších oprav povrchu a odvodnění komunikace v úseku Milín–Chraštice. Aktuální omezení se zde týká asi kilometrového úseku od severního okraje obce Chraštice směrem na Prahu.