„Turnaj se v Drahenicích uskutečnil již pojedenácté. Začali jsme před lety s několika málo týmy a nyní se z turnaje stala tradiční kulturněsportovní událost, na kterou se sjíždí několik set lidí z Březnice a blízkého okolí. Přes den se hraje fotbal a volejbal a večer je na programu taneční zábava. Tento rok se do fotbalového turnaje přihlásilo jedenáct týmů a na volejbalovém hřišti soupeřilo pět družstev,“ uvedl Tomáš Sýkora, který turnaj spoluzaložil a organizuje.

Úvodní utkání mělo výkop v 8.30 hodin. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých postupovala čtyři mužstva. Do Drahenic se sjíždí týmy s Březnice, Mirovic, Hudčic, Volenic a dalších měst a vesnic z blízkého okolí. „Přijeli jsme do Drahenic počtvrté. Máme v ostatních týmech kamarády, takže se na hřišti potkáme se starými známými tvářemi. Místní turnaj je originální svojí atmosférou. Přes den je přítomno mnoho diváků a týmy zůstávají i po turnaji a baví se do ranních hodin,“ přiblížil atmosféru jeden z finalistů Jan Štika z týmu Thc Vítězové, kteří získali druhou příčku.

Ve skupině A se potkaly domácí Labakan Drahenice A, Thc Vítězové, Gang Bang, Merenda, Březnice a Háje. Skupinu B tvořila družstva Labakan B, Ladradors Volenice, Bad Boys, Viva Hudčice a Real park. Zápasy ve skupině byly velmi dramatické a nebyla nouze o krásné góly, tvrdé zákroky a sporné okamžiky. Již skupiny ukázaly, kdo bude myslet na příčky nejvyšší. Domácí Labakan Drahenice šel od vítězství k vítězství a spolu s Březnicí se pasovali na favority na celkové vítězství. Za Březnici nastupovali mladí fotbalisté, kteří hráli nebo hrají v Březnici a také za 1.FK Příbram. Naopak dres Labakanu odblékají zkušení hráči, kteří většinou fotbal za registrovaný klub nehrají, ale v Drahenicích jsou vždy velmi silní.

Skupina B měla jasného lídra a favorita. Hráči Bad Boys hráli na turnaji poněkolikáté a jsou na hřiště v Drahenicích zvyklí. To se projevilo i na jedenáctém ročníku. Skupinu s přehledem vyhráli. Spolu s tímto týmem se do čtvrtfinálových bojů dostala Viva Hudčice, Ladradors Volenice a Real park.

Ve čtvrtfinále se utkaly týmy Labakan Drahenice A s Real parkem, Thc Vítězové s Vivou Hudčice, Březnice proti Ladradors Volenice a Merenda s Bad boys. Labakan Drahenice prokázal svoji sílu a jasně přejel Real park. Thc Vítězové po taktické bitvě udolali Vivu Hudčice. Březnice potvrdila roli favorita a hravě si poradila s Volenicemi a žhavý kandidáti na titul Bad boys překvapivě podlehli Merendě.

V semifinálovém klání na sebe narazili dva velcí rivalové Labakan A a THC Vítězové. Utkání bylo velmi hektické a rozhodl ho jediný gól, který vsítili hráči v oranžovém, kteří celý turnaj vystupovali velmi slušně a týmově. Druhým finalistou se stal tým Březnice, který porazil Merendu a směle kráčel pro pohár pro vítěze.

Ve finále se střetly týmy Březnice a Thc Vítězové. V utkání se vedení ujali nejdříve hráči Březnice. Náskok jim však nevydržel příliš dlouho. O vyrovnání se postaral krásným gólem pod břevno Martin Suchý. V zápase byli lepší hráči Thc Vítězů, ale nepotvrdili svoji převahu gólovým vyjádřením. Klání tedy dospělo až do penaltového rozstřelu. Rozhodnutí padlo až v šesté sérii, kdy hráč Březnice svoji penaltu proměnil a naopak zástupce Thc Vítězů nedal. V tu chvíli propukly vítězné emoce v táboře Březnice a naopak zklamání zavládlo v táboře „Téhácéček“.

„Odehráli jsme těžký turnaj s kvalitními týmy. Do turnaje jsme šli s cílem hrát se zabezpečenou obranou. Dostali jsme jen tři góly, takže jsme náš cíl splnili. Chtěl bych poděkovat všem klukům, kteří v našem týmu hráli a také ostatním týmům a organizátorům, kteří se postarali o skvělý turnaj,“ zhodnotil turnaj nejzkušenější hráč Březnice Josef Bubeníček.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášený David Sandr a nejlepším brankařem Václav Falc. Oba dva reprezentovali Březnici.
„Turnaj se opět povedl a zavládla všeobecná spokojenost. Jsem rád, že vyšlo počasí a doufám, že se příští rok opět sejdeme,“ zhodnotil a uzavřel turnaj Tomáš Sýkora.