Martin Langmajer u soudu vypověděl, žejel povolenou asi stodvacetikilometrovou rychlostí se svým terénním vozem na chalupu do jižních Čech a narazil do pomalu jedoucího vozidla v odstavném pruhu.

„Nikdy jsem nedostal pokutu za rychlost, zbytečně neriskuji. Také jsem nepřišel ani o jeden bod,“ obhajoval se Langmajer s tím, že v kritické chvíli chtěl pomalu jedoucí vůz objet zprava, aby se vyvaroval střetu s dodávkou, která jej v ten moment začala předjíždět v rychlém pruhu. Dobře myšlený manévr prý ale nevyšel a došlo ke střetu.

V autě seděla dvaatřicetiletá řidička, která se svojí šestiletou dcerou cestovala za manželem na chalupu. Tam už ale nedojela. Zemřela na následky zranění. Dcera, která byla připoutaná v sedačce, nehodu přežila. Utrpěla prý ale vážné psychické trauma. Manžel oběti se k příbramskému soudu nedostavil kvůli zdravotní neschopnosti. To by také mohl být jeden z hlavních důvodůodročení rozsudku, jaknaznačila soudkyně Helena Kuthanová.

Obžalovanýse prý po skončení vyšetřování s rodinou oběti finančně vyrovnal. "S odškodněním jsem za příbuznými nechtěl jít bezprostředně po nehodě. Počkal jsem tři nebo čtyři měsíce, až skončí vyšetřování. Mohlo by to vypadat nevhodně," vypověděl Langmajer.

Policie pro nedostatek důkazů původně vyšetřování odložila, s čímž se ale nehodlali příbuzní oběti smířit. Zarazilo je i to, že vyšetřovatel krátce na to u policie skončil. Na žádost státní zástupkyně začala policie opět na případu pracovat.

Soud byl krátce přerušen a pokračoval ve 12.30 hodin. Byli přizvaní soudní znalci.Dopoledne u soudního přelíčení vypovídalo šest svědků.

Nepřítomnost manžela oběti a neupřesněné okolnosti týkající se rychlosti vozu obžalovaného vedly příbramský soud k odročení případu. Podle soudních znalců z oboru silniční dopravy se neslučuje uvedená rychlost s rychlostí nárazu a stavem vozidla oběti po nehodě. Podle všeho prý nebylo možné, že usilovně brzdil, jak obžalovaný u soudu uvedl.

K dalšímu líčení se Okresní soud v Příbrami sejde znovu, a to 22. dubna.