„Těžko bych si sedla s kočárkem na lavičku přímo k výfuku parkujícího auta nebo riskovala, že řidič místo zpátečky zařadí jedničku a rozjede se přímo na nás," okomentovala umístění laviček, které mají sloužit k odpočinku, Iva Šístková.

V pondělí dělníci opravovali poslední kousky fasády kostela, která po odstranění vzrostlých lip nevypadala nejlépe. Na opravu fasády příbramští radní letos darovali farnosti kostela 800 tisíc korun.

Co na vzhled nového kabátu kostela říkají kolemjdoucí? „Je to spíš tak narychlo odbyté. Na fasádě jsou fleky, myslím, že to dlouho nevydrží," ukazuje Dalibor Beinhauer z Příbrami.

Zdeňka Karasová si naopak vzhled náměstí a kostela pochvaluje. „Ale nelíbí se mi tady auta, je jich na náměstí moc. A hrozně moc mi tu chybí stromy. Kostel je pěkně opravený, už to taky bylo potřeba," míní Příbramačka Zdeňka.

Náměstí je z pohledu nezaujatého chodce rozděleno na dvě relaxační zóny. Na jedné straně kostel a okolí, na druhé straně bude stát hypermoderní kašna.

Tyto dvě „oázy klidu" roztíná zatím neplacené parkoviště. To bylo v pondělí kolem poledne přeplněné a šoféři se pokoušeli nechat auto uprostřed parkovací plochy. Tomu se snažil zabránit městský strážník vysvětlováním, že je parkoviště obsazené.

Ve spodní části náměstí nechalo město instalovat moderní a pohledné podzemní kontejnery na separovaný odpad.

ANKETA: Jak se vám teď líbí náměstí TGM?

close Drahoslava Adamová a Zdena Karasová z Příbrami. zoom_in

TÍM PARKOVIŠTĚM to zkazili. Žádný stín a za lavičkama funí auta, lituje Drahoslava Adamová (na snímku vlevo). Její sestra Zdeňka Karasová je se vzhledem náměstí i kostela spokojená. „Ale nelíbí se mi na náměstí ty auta a strašně moc mi chybí stromy," říká Zdeňka. Foto: Deník/Markéta Jankovská

close Martina Paterová a Dalibor Beinhauer z Příbrami. zoom_in

MARTINA Paterová a Dalibor Beinhauer z Příbrami se shodli, že na tak velké ploše kolem kostela chybí stromy. „A lavičky u aut jsou docela nedomyšlené. Sednete si a budete čekat, až za vámi někdo zaparkuje…" krčí rameny Dalibor.

close Zoltán Brezák z Příbrami. zoom_in

UŽ PĚTAPADESÁT LET žije v Příbrami Zoltán Brezák. Něco se mu na náměstí líbí, něco ne. „Nevím například, proč je tu tolik laviček. Auta naproti tomu nemají kde parkovat. Ale kdyby se mi tu nelíbilo, nežil bych tu tak dlouho," usmívá se Zoltán.