Dřevěné lávky přes Příbramský potok město postupně nahrazuje novými. Na podzim loňského roku byla demontována dřevěná lávka ve Špitálské ulici a na jejím místě vznikla nová, širší lávka železobetonová. Stejným způsobem jsou měněny i další lávky.

Práce na lávce v ul. Na Flusárně byly zahájeny v polovině ledna. „Nyní je lávka ve stavu, kdy s účinností od 7. března může být otevřena v provizorním režimu. Od tohoto termínu bude uzavřena lávka u Čekalíkovského rybníka a začne její přestavba. Souběhem prací na obou lávkách, přičemž lokalita bude průchozí přes lávku na Flusárně, dojde k určitému zkrácení termínu realizace,“ uvedla mluvčí města Příbram Eva Švehlová.

„Přestavba lávek je s ohledem na jejich stav nezbytností. Nový styl lávek zajistí nejen vyšší komfort pro chodce, ale také se výrazně prodlouží životnost těchto zařízení. V letošním roce budou obměněny lávky na Flusárně, na Rynečku a u Čekalíkovského rybníka,“ řekl už dříve starosta města Jan Konvalinka.

Lávka přes Příbramský potok u Čekalíkovského rybníka a lávka v ulici Na Flusárně jsou od sebe vzdáleny pár stovek metrů. Přestavbu těchto lávek vysoutěžila Stavební firma Hobst a. s., za celkovou částku 7 712 476 Kč vč. DPH s tím, že termín realizace každé z lávek je tři a půl měsíce.

Mohlo by vás zajímat: V pátek vykročili vstříc maturitě studenti Integrované střední školy v Příbrami

Maturitní ples Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami | Video: Deník/Michal Bílek