Přestavba lávky ve Špitálské ulici byla zahájena na sklonku letních prázdnin společně s pracemi na přestavbě mostu v ulici Pod Kovárnami, kde už práce také skončily a od začátku prosince je průjezdný.

Jak připomněla mluvčí města Eva Švehlová, obě zakázky získala v soutěži firma Strabag s nejnižšími nabídkami, které se u mostu blížily k šesti milionům korun, u lávky přesáhly pět a půl milionu. „U obou staveb, které byly dokončeny před termínem, došlo ke snížení celkové částky,“ uvedla na webu města Švehlová. Celková úspora za obě stavby činila zhruba 120 tisíc korun.

Z areálu bývalé šachty číslo 11 v Bytízu, snímky z roku 2015, kdy kraj projevil zájem o koupi části areálu pro příbramské hornické muzeum.
Uranový důl Bytíz čeká rekonstrukce. Muzejní expozice bude otevřena za tři roky

Nová železobetonová lávka ve Špitálské ulici je širší než původní dřevěná. Okolí stavby ještě čeká na terénní úpravy, které budou následovat za příznivějšího počasí.

Podle starosty města Jana Konvalinky už proběhly soutěže na přestavbu dalších tří lávek, na Rynečku, u Čekalíkovského rybníka a na Flusárně.

Česko zpívá koledy s Deníkem v Dobrovicích
Česko zpívalo koledy s Deníkem. Lidé se sešli v Příbrami nebo Hřiměždicích

„Zakázku jsme soutěžili opakovaně, proto se posunul předpokládaný termín realizace. Ve všech třech případech půjde opět o kompletní výměnu, tedy demolici lávky stávající a výstavbu nové,“ uvedl s tím, že lávky přijdou na řadu postupně. Stavba na Flusárně, kde je lávka zavřená, začnou už na jaře. Ve stejné době mají začít i práce na Rynečku.

Jak připomněla mluvčí Švehlová, přestavbám mostů a lávek se město věnuje intenzivně. Už od loňského prosince je ve městě nový most v Plynárenské ulici a letos byl dokončen i most na Fialáku.