„Vstup do čekáren dětského lékaře pouze po telefonické konzultaci,“ uvádí například příbramská dětská lékařka Marie Valášková, které ordinuje v Zahradnické ulici v centru města. Ovšem praktická zubní lékařka Daniela Plzáková, která sídlí na stejné adrese, svou ordinaci uzavřela úplně.

Podobné prohlášení vydala i praktická lékařka Eva Šedivá i ta ordinuje v Zahradnické ulici. „Vzhledem k totálnímu selhání vlády ČR v zajištění ochranných osobních pomůcek a desinfekčních prostředků v zájmu Vašeho zdraví a zdraví zdravotní sestry nejsem schopna zajistit péči o Vás. Pokud máte cestovatelskou anamnézu, máte teplotu, suchý kašel, bolesti svalů, kontaktujete linku 112,“ je napsáno na dveřích budovy.

Také při vstupu do prostor I. polikliniky v Příbrami, kde sídlí například zubaři, čeká na veřejnost oznámení, jak mají správně postupovat. „Prosíme všechny pacienty, pokud se necítíte dobře, nebo jste nachlazení, máte horečku, rýmu, kašel nebo dušnost, nevstupujte do budovy a telefonicky kontaktujte svého ošetřujícího lékaře,“ píše se v oznámení.

Provoz ordinací omezili i lékaři na Sedlčansku. Například všechny ordinace praktických lékařů v ulici 28. října uzavřely čekárny pro veřejnost. Vstup bude umožněn až po telefonické domluvě s ošetřujícím lékařem. S okamžitou platností se ruší všechny neakutní výkony jako například preventivní prohlídky, závodní prohlídky, očkování, výpisy, lázně, vyšetření řidičů, zbrojní průkazy, vyšetření pro posudkovou službu (invalidní důchody, bezmocnosti) …atd. Vystavení receptu bude možné pouze formou SMS a e-mailu.

Také lékárny omezují provoz a povolují přítomnost lidí v provozovně pouze po jednom. Před vchodem u lékárny na náměstí T.G.M. v Příbrami se tak tvořila krátká fronta. Naopak před vstupem do lékárny v Zahradnické ulici nestál nikdo. Na obou provozovnách ale veřejnost mohla najít oznámení, že respirátory a roušky zatím stále nejsou.

Vstup po jednom mají i některé malé obchody, které mohou mít otevřeno. Takový požadavek najdou zákazníci například na trafice v Pražské ulici.

Odborné ambulance sedlčanské nemocnice omezily provoz  
Sedlčanská nemocnice vyhlásila protiepidemiologická opatření týkající se omezení provozu odborných ambulancí. Omezen byl provoz ambulance následujících ambulancí, které budou fungovat od 7 do 14 hodin: urologická (úterý a čtvrtek), interní, SONO a infusní terapie (pondělí až pátek). Chirurgická ambulance a rentgen pro akutní případy ordinují beze změn. Další ambulance byly dočasně zavřeny. V případě potřeby vydání receptu pacienti interní a plicní ambulance mají volat telefon 318 841 564.

Online reportáž

Koronavirus v Česku