„Letos se představí, k naší obrovské radosti, Lenka Dusilová, která nám zahraje sólo, jen s kytarou a svým skvělým hlasem. Koncert zpěvačky začne zhruba kolem půl čtvrté odpoledne," láká návštěvníky organizátor festivalu Pavel Kříž.

Až z Brna pak dorazí kapela Květy, která vydala v loňském roce velmi povedené album Bílé včely. Za tento počin byla deska nominovaná na ceny Vinyla a Apollo. Navíc se album dostalo na prestižní server www.popmatters.com, do výběru toho nejzajímavějšího ze světové hudby za uplynulý rok.

„Na osmý ročník dorazí také regionální kapely. Příchozí se mohou těšit na Origami, Uninvited, Uřvaný báby, Zesilovací stanici Příbram a Jakuba Ročňáka. Nebude chybět ani kapela Vrch, která dosud vystoupila na všech předešlých ročnících," zve Křížek.

Cenu vstupného se organizátoři snaží zachovat co nejpřijatelnější. „Snažíme se udržet na stejné úrovni jako v posledních letech, a sice 250 korun. Navíc letos prvně mají studenti do 26 let po předložení studentského průkazu levnější vstupenku, zaplatí 200 korun a děti do patnácti let to mají dokonce jen za padesát," vysvětlují organizátoři. Zároveň dodávají, že i letos zřizují dětský koutek.

V programu nechybí ani divadelní představení a také výstava fotografií Lenky Vackové, které je letošní ročník věnovaný.

Jelikož se festival koná v lese, musí návštěvníci počítat s problematickým parkováním. Organizátoři proto radí zaparkovat v Příbrami. „Za závoru do areálu je vjezd zakázaný. Povolený je pouze z pochopitelných důvodů účinkujícím a zásobování," informují řidiče organizátoři festivalu. Návštěvníci si ale mohou s sebou přibalit spacáky a přečkat noc v areálu.

Začátek festivalu je v 15 hodin.