V týž den na příbramském letišti vystoupí pokračovatel slavné tradice českých a československých leteckých akrobatů – jediný český účastník světového seriálu Red Bull Air Races a vycházející světová hvězda kategorie unlimited Martin Šonka.

Setkání generací odpovídají i letouny, na kterých obě hvězdy letecké akrobacie vystoupí. Jirmus předvede akrobatickou sestavu na replice historického dvojplošníku s otevřenou kabinou Bücker Jungmann. Šonka poletí s nejlepším současným speciálem kategorie unlimited, ruským strojem Suchoj SU31.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat oba tyto superpiloty a že vystoupí právě na letišti v Dlouhé Lhotě, kde od roku 2006 stojí památník Mistrům letecké akrobacie věnovaný nejlepším československým leteckým akrobatům, kteří se zasloužili o to, že naše sportovní letectví bylo po celých dosavadních sto let historie světového letectví ve světové špičce,“ říká letový ředitel Acrobatshow Vladimír Labuda.

Diváci v programu, který začíná v 10 hodin a potrvá zhruba do půl páté odpoledne, uvidí také další pokračovatele československé a české akrobatické školy – například mistra Evropy v akrobacii na kluzácích Přemysla Vávru, chybět nebudou ani armádní nadzvukové gripeny a jako zvláštní bonus pořadatelé připravují i seskok parašutisty z křídla bezmotorového kluzáku Blaník.