Letiště má poměrně mnoho aktivit, mimo tandemové seskoky a seskoky s padákem nabízí vyhlídkové lety, jak klasickým letadlem, kluzákem, tak i let v otevřeném kokpitu historického dvojplošníku Bucker- Bu 131. Vyzkoušet si tu můžete také akrobatické lety a využít možnosti natočení letů či seskoků na kameru. Ročně se tu provádí asi dvacet tisíc seskoků a z toho je asi čtyři tisíce tandemových seskoků.

„Dále tu máme leteckou školu Sky-academy a ta nabízí výcviky pro piloty ultralehkých letadel, piloty soukromých letadel a kurzy jako je akrobacie a podobně,“ připomíná ředitel Rudolf Crhák a zároveň si ale stěžuje na nezájem Příbramáků.

„Chodí k nám hodně Pražáků, lidí ze severních Čech, z Ústí nad Labem, ale v současnosti nám chodí dosti málo lidí z Příbrami a okolí. Takže na to se teď chceme soustředit,“ dodal Crhák. Co může další návštěvníky navnadit k tomu, aby se odhodlali si například skočit s padákem, bude letecký den, jenž se koná v neděli 12. září.

Diváci uvidí vystoupení pilotů různých letadel, akrobatická vystoupení nebo ukázky modelů a budou se moci do letadla i posadit a prohlédnout si jej. Letiště nemá nouzi o návštěvníky z ciziny. Převažují Korejci a letošní rok využilo jeho služeb mnoho cizinců z jihoamerických států. Scházejí se tam všechny věkové kategorie.

„Seskoky nejsou věkově omezené, skákalo nám tu šestileté dítě a máme i pána, který začal skákat na pětasedmdesáté narozeniny a od té doby skáče každý rok. Letos tu byl dokonce dvakrát.“ dodává Rudolf Crhák.

Kateřina Šírová