Největší přehled o nich mají hygienici z krajské hygienické stanice – provozovatelé jim totiž musí předem nahlašovat nejen všechny tábory, ale i jednotlivé turnusy; včetně jejich obsazenosti. Kapacity se tradičně v tomto období velmi rychle plní. Na výběr je tak skutečně nejvyšší čas už teď.

V nabídkách je nepřeberné množství zaměření. Není problém najít jazykový, pohybový, hasičský, tématický, koňský tábor a také mnoho dalších. Jsou možné pouze denní programy, kdy dítě přespává doma a na tábor denně pouze dochází, nebo klasická varianta, že děti vyjedou někam ven, spí například ve stanech nebo chatkách a na místě zůstávají celý týden. Záleží, kterou variantu rodiče více preferují.

Dům dětí a mládeže Příbram pořádá hned tři různé typy táborů, které se liší místem pobytu, zaměřením a samozřejmě také cenou. Nejlevnější verzí jsou Letní příměstské tábory, kdy na program účastníci každý den dochází. S příchodem účastníků se počítá od 7 do 8 hodin, s odchodem mezi 15.30 až 16.30 hodin. Za prázdniny se konají čtyři pětidenní turnusy a na každém je plánována celotáborová hra soutěže a hry.

Další variantou nabízenou DDM je Army tábor v Nadějkově. Má v programu výcvik, maskování, plížení, ozbrojené zásahy a supertajné mise. Přesto se v programu dá najít také výchovný aspekt, protože se děti učí týmovost, fair play, pomoc mladšímu či slabšímu. Napětí je střídáno relaxací a pohodou, dobrodružství pak dalším pestrým programem se soutěžemi a hrami, táboráky a bojovkami. Děti zároveň poznají zajímavé okolí. Podobný progam má i tábor zaměřený na sebeobranu pořádaný DDM.

Marcela Jelínková z Domu dětí a mládeže potvrdila, že o tábory je velký zájem: "Děti se již na tábory hlásí, o ty dva pobytové je velký zájem, na táboře se sebeobranou zbývá jen několik volných míst a na táboře s army zaměřením máme také již přes polovinu zaplněné kapacity. U příměstských táborů jsou zaplněné hlavně srpnové termíny, ale volná místa zatím jsou a na červencových turnusech je volných míst zatím dostatek," zhodnotila Jelínková naplněnost jednotlivých programů. Také přiblížila, podle čeho si rodiče táboty vybírají nejčastěji: "Je to hlavně podle zaměření, o to se zajímají nejvíce, to rodiče opravdu sledují. Podle ceny to není."

Sportovní příměstský tábor pořádalo v loňském roce také Sportovní zařízení města Příbram. Po loňském úspěchu obou letních táborů, se letos konal i první jarní tábor. „Jarní tábor se od toho letního liší především možností bruslení, které se konalo v úterý a ve čtvrtek dopoledne,“ říká ředitel Sportovního zařízení Jan Slaba. Již během jarního tábora se rodiče ptali, kdy se bude konat tábor letní. Některé děti na něm byly už v loni, letos na jarním a už se těší zase na letní. „Podle ohlasů naší Terezky tábor neměl chybu a už teď se těší na ten v létě,“ ohodnotil pořádaný tábor jeden spokojený tatínek. Letní Sportovní příměstský tábor SZM se bude konat hned ve dvou termínech, jeden v červenci a druhý v srpnu.

Příměstské tábory je možné zatím sehnat i v dalších městech i obcích, jako například Čáp – Dooosan z Nového Knína nebo tématicky zaměřený Minitábor dobříšské Knihovny. Nabídka na internetu je opravdu pestrá.

close Tábory info Zdroj: Deník zoom_in