Letní kino v Příbrami začne sezonu 4. července. Letos se návštěvníci mohou těšit na určité novinky, jak deníku sdělil Richard Šmucler ze Sportovního zařízení města Příbram.

„V letošní sezoně počítáme s promítáním filmů v prázdninových měsících červenci a srpnu. Jako promítací dny jsme zvolili pondělí, úterý a čtvrtek. Na programu jsou také koncerty jako například vystoupení kapely Tři sestry,“ uvedl Šmucler.

Příbramský letňák mělo v pronájmu příbramské divadlo, nyní ho však má na starosti Sportovní zařízení města Příbrami. Už v těchto dnech se pracuje na zvelebení areálu.

„Nyní opravujeme sedačky, které kvůli svému stáří a našim, v úvozovkách kreativním spoluobčanům, neplní svou základní funkci. Oprava promítací plochy nebude tak náročná, jak jsme se domnívali, ale samozřejmě musí se také oživit. Postupně budeme připravovat areál pro návštěvníky, tak aby v Letním kině byly spokojeni a aby tato sezona byla bez jakýchkoliv komplikací,“ vysvětlil Richard Šmucler.

Druhé kino pod širým nebem v regionu je letní kino v Novém Kníně, které se chystá také na své otevření. Ovšem už 17. června. V červnu pak budou promítacími dny pátky a soboty. V dalších měsících pak pátek, sobota a dokonce i neděle.

Prioritou novoknínského kina prý budou české filmy. „Chceme se zaměřit na českého diváka a nabídnout mu nejznámější snímky. Důležité pro nás jsou také děti a ty mají blíže k českým filmům,“ připomněla Marta Lišková z novoknínského letního kina.

Manželé Liškovi mají kino v pronájmu už dvanáctou sezonu. Také letňák v Novém Kníně chystá letos neobvyklou akci.

„K výročí založení města chystáme na léto festival, na kterém se představí například Spiritual kvintet a samozřejmě další účinkující,“ konstatovala Lišková.

Mezi pravidelné pořady patří promítání pro školáky na konci června. Ti dostanou k začátku prázdnin podle Marty Liškové dětský film a k tomu dárek.