Kvůli velké rekonstrukci celého areálu aquaparku, jehož je venkovní bazén součástí, se v něm lidé v létě minimálně na rok a půl vykoupou naposledy. Potvrdil to ředitel Sportovních zařízení Příbram Jan Slaba.

„Plánovaná rekonstrukce aquaparku, která bude mít vliv i na provoz venkovního areálu, nebude zahájena dříve než na podzim. Tudíž celá nadcházející letní sezona poběží na venkovním bazénu Aquaparku Příbram bez omezení,“ uvedl ředitel.

Fotogalerie: Prohlídka příbramského aquaparku

Vstupné se zvedat nebude. „Ceníky většiny našich sportovišť byly upraveny, nicméně vzhledem k plánované rekonstrukci bazénu a jeho uzavření pro veřejnost, bylo společně s vedením města rozhodnuto, že v případě celého aquaparku zachováme stávající ceny. Důvodem je určitá kompenzace vůči zákazníkům s ohledem na celkové budoucí uzavření,“ vysvětlil Slaba.

Bazén je už napuštěný a v areálu nyní vrcholí přípravy na otevření. Pracovníci se zaměřili na předsezónní drobné úpravy. „V současné době probíhá údržba okolí, obnovují se vnější nátěry a nechybí ani výmalba zázemí sprch a toalet. Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení, upravené prostředí a renovované hřiště pro beach volejbal,“ prozradil ředitel.

Po sezoně se brány bazénu uzavřou minimálně na rok a půl. Počítá se s tím, že kompletní rekonstrukce celého komplexu, která vyjde na astronomických 350 milionů korun, vypukne na někdy podzim. Přesný termín zatím není znám.