Kvůli velké rekonstrukci celého areálu aquaparku, jehož je venkovní bazén součástí, se v něm lidé v létě minimálně na rok a půl vykoupou naposledy. Potvrdil to ředitel Sportovních zařízení Příbram Jan Slaba.

„Plánovaná rekonstrukce aquaparku, která bude mít vliv i na provoz venkovního areálu, nebude zahájena dříve než na podzim. Tudíž celá nadcházející letní sezona poběží na venkovním bazénu Aquaparku Příbram bez omezení,“ uvedl ředitel.

Vstupné se zvedat nebude. „Ceníky většiny našich sportovišť byly upraveny, nicméně vzhledem k plánované rekonstrukci bazénu a jeho uzavření pro veřejnost, bylo společně s vedením města rozhodnuto, že v případě celého aquaparku zachováme stávající ceny. Důvodem je určitá kompenzace vůči zákazníkům s ohledem na celkové budoucí uzavření,“ vysvětlil Slaba.

Bazén je už napuštěný a v areálu nyní vrcholí přípravy na otevření. Pracovníci se zaměřili na předsezónní drobné úpravy. „V současné době probíhá údržba okolí, obnovují se vnější nátěry a nechybí ani výmalba zázemí sprch a toalet. Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení, upravené prostředí a renovované hřiště pro beach volejbal,“ prozradil ředitel.

Vlastní koupání hned u domu je prázninovým snem mnoha dětí.
Česko je bazénovou velmocí. Cesta k vlastnímu koupání nemusí být drahá

Po sezoně se brány bazénu uzavřou minimálně na rok a půl. Počítá se s tím, že kompletní rekonstrukce celého komplexu, která vyjde na astronomických 350 milionů korun, vypukne na někdy podzim. Přesný termín zatím není znám.