Vede k němu pouze silnice, po které jezdí auta a cesta za nákupy se tak může stát životu nebezpečná.
„Po otevření Stop Shopu jsem se šla podívat, co všechno se uvnitř prodává. Nevěděla jsem ale, jak se tam dostat, tak jsem šla po silnici. Hned na začátku na mě začalo troubit auto, ať se mu uhnu. Musela jsem jít celou cestu k obchodům po trávě vedle silnice,“ posteskla si sedmnáctiletá Zuzana Řezníčková z Příbrami.
Problém ale především trápí obyvatele domu s pečovatelskou službou. „Chtěli bychom se do Stop Shopu rádi podívat, ale jak k němu můžeme vůbec dojít, když tam nevede chodník a na silnici by nás někdo srazil?“ ptají se obyvatelé domu. Příbramská radnice ale zatím nemá v plánu chodník k obchodům vybudovat. „Podle mě je to záležitost investora, který pravděpodobně počítal pouze s příjezdovou cestou pro auta a k tomuto účelu zde nechal vybudovat zhruba 160 parkovacích míst,“ řekl příbramský starosta Josef Řihák.
Město by ale podle Řiháka na stavbu chodníku mohlo přispět. „Pokud by si občané stěžovali, že jim chodník chybí, vybudujeme ho tam. Nedá se ale přesně říci kdy, je to těžké určit v polovině letošního rozpočtu,“ podotkl starosta Josef Řihák.