„Jako každoročně mezi nejoblíbenější disciplíny jezdců patřila jízda zručnosti a drezůra bez cvalu, která je určena zejména mladším a mírně pokročilým jezdcům. Překvapením dne v drezůře bez cvalu byla začínající jezdkyně Jana, maminka dvou malých holčiček, které klub navštěvují. Její odvahu a jezdecké dovednosti diváci ocenili velkým potleskem. A nejen ji. K jízdě zručnosti s vodičem i bez vodiče se nakonec odhodlalo několik rodičů, třebaže tato soutěž byla jejich úplně první zkušeností v sedle," hodnotí odvahu jezdců Markéta Kubalová z klubu.

Říká, že letošní akce byla bohatší o dobrou zprávu. Tou je, že jezdecký klub Club F uspěl se svou předprázdninovou žádostí o nadační grant v hodnotě 70 tisíc korun.

„Cílem projektu je vybudovat v areálu zázemí pro děti a také pro handicapované klienty včetně vozíčkářů. Prostředky budou použity na postavení dřevěného altánku chránícího účastníky v případě nepříznivého počasí a také na vybudování bezpečných herních prvků dětského hřiště nedaleko jízdárny. Práci zrealizuje oddíl svépomocí a s pomocí dobrovolníků, materiál bude pořízen z grantových prostředků," dodává Markéta Kubalová.