Nový termín dokončení rekonstrukce je stanovený na 31. května 2013.

"V úseku od křižovatky 
s ulicí Pod Haldou k šachtě číslo deset bude položena podkladní vrstva asfaltového povrchu komunikace. V příštím roce, jakmile to klimatické podmínky umožní, bude 
v tomto úseku zhotovena finální vrstva asfaltového povrchu. Dále bude zrekonstruovaný úsek ulice od náměstí J. A. Alise k místu letošního přerušení stavby," uvádí web radnice.

Lidé, kteří v Mariánské ulici bydlí nebo v ní mají svoje firmy, budou tedy muset strpět komplikace spojené 
s opravou ulice ještě další řadu měsíců a opravdu jim není co závidět.

Ulice je rozkopaná  a rozbahněná.

Například podnikatel Emil Pospíšil, který vlastní v ulici květinářství, na opravu ulice doplácí, a to doslova.

 „Pro moje podnikání je to už teď úplná katastrofa. Obchod dotuji delší dobu z rezerv a ty jsou pomalu u konce," říká Emil Pospíšil.

„Dodavatelská firma chce 
v letošním roce kromě položení podkladní vrstvy na komunikaci dokončit i chodníky a veřejné osvětlení v již opravovaném úseku ulice. Práce by měly být hotové do konce listopadu, pokud to ale počasí dovolí, budou pokračovat dál," uvedl mluvčí radnice Jiří Kubík. 

Proč se stavba tak výrazně protáhne, způsobila podle radnice řada komplikací.

Kromě podmáčeného a nestabilního podloží je to způsob uložení splaškové kanalizace, která je, na rozdíl od předpokladu projektu, zalitá do betonu. Jeho odstranění tak způsobilo zpomalení prací.

Dále prý bylo nutné kvůli stávajícímu plynovodu změnit trasu nového vodovodu.

Před tím, než stavební firma dokončí povrchy na chodnících, si mohou majitelé odizolovat svoje domy. I to podle radnice zdrželo postup prací v Mariánské ulici.

Svoje domy si někteří majitelé domů opravdu odizolovali, ale zdá se, že to nijak nekoliduje s pokládkou asfaltu na chodníku, která ještě ani nezačala.

„Co se týče technických problémů, vím, že tu nějaké byly, ale těžko to mohu posoudit. To bych do toho musel vidět," říká obyvatel ulice Martin Šlesinger.

Podnikatel Emil Pospíšil tvrdí, že už jen čeká, jak dlouho vydrží. „ Se svými zaměstnankyněmi jsem uzavřel smlouvu na 80 hodin měsíčně, protože jinak bych je musel propustit a nechat si tu jen jednu. Doplácíme na to všichni. Dušičky pro nás dopadly tak, že jsem objednal polovinu zboží, co jindy a z toho jsem zase sotva polovinu prodal, takže tržby jsem měl oproti jiným rokům čtvrtinové. Vánoce jsou pro nás květináře taky důležité, teď už se třeba připravují adventní věnce a já zase nevím, co bude a kolik zboží mám objednat. Stejně tak to bude i v lednu a v únoru, kdy už zase chystám sadbu na jaro," stěžuje si Emil Pospíšil.

Samozřejmě by byl rád, kdyby se k němu zákazníci konečně dostali bez komplikací.

 „Slyšel jsem, že se to tady zakonzervuje, ale co si mám pod tím pojmem představit, to opravdu nevím. Štve mě, že nás nikdo o ničem neinformuje. Teď 13. máme jednání s městem, a na to jsem doopravdy zvědavý," dodává Pospíšil.