Zástupci společnosti Lidl se sešli se starostou Sedlčan Jiřím Burianem. „Z jednání mám sice kusou, ale naprosto výstižnou informaci. Supermarket tady budou stavět za každou cenu. Jsou pro to rozhodnutí a v tuto chvíli je nic nezastaví,“ komentoval výsledek místostarosta města Miroslav Hölzel s tím, že město nemá žádné "páky“ na to, aby nařídilo, že místo bývalého autocentra u silnice I/18 třetí supermarket nevznikne.

„Je nám líto budovy, která tady nedávno vyrostla a i ztráty služeb, které se tam provozovaly,“ dodal. Starosta se v souvislosti se záměrem Lidlu setkal s dalšími vlastníky pozemku. „Nechceme, aby si Lidl postavil přípojky jen pro sebe a horní část lokality, která je určená pro další výstavbu, nějakým způsobem komplikovala život dalším investorům při budování dalších přípojek,“ dodal.

„Lidl se dohodl s církví velmi rychle. Město trochu spoléhalo na to, že k tomuto účelu nebude ochotná pozemky pronajmout. Později se objevili i další podnikatelé, kteří by si pozemek od církve pronajali, ale bylo pozdě. Jeden zájemce tam například chtěl postavit velký kovomat,“ dodal Hölzel.