Pravidla závodu připomíná jeden z organizátorů Petr Brůček. „Závodů se účastní řádně přihlášená posádka, tvořená třemi lidmi (psovod a dva psi) a povinnou výbavou tvořenou saněmi, sekerou a pilou. Polínko každé posádce dodá pořadatel na začátku závodu. Trať závodu vede po úbočí hory Třemošné, kde rozpětí výšek a teplot silně kolísá a proto plavky na startu a kožich na vrcholu Třemošné během jednoho ročníku nemusí být vzácností. Po návratu na závodní louku dojde na řezání a štípání polínka tak, aby prošlo brdskou mírou. Důvodem je předzásobení organizátorů třískami na další zimu."

Dále se střílí na vlka a plní další úkoly podle počasí a pokynů organizátorů. Účast je omezená pouze vlastním rozhodnutím. Věk roli nehraje, v minulosti se účastnila i posádka se součtem věku přes 230 let. „Stop stav je 70 posádek, protože více lidí již místnost na večerní program nepobere. Večerní tancování a soutěžní disciplíny zlatokopů, jako je řezání polena dvoumužnou pilou, dekomlat a další, jsou odměnou pouze závodníkům," upozornil Petr Brůček a připomíná, že přihlašovací listina a veškeré kontakty a informace jsou k dispozici na webu: znb.webnode.cz.

Organizátoři prý velmi uvítají dětské posádky. Závod je dlouhý jednu brdskou míli, to je přesně 7 923,77 metru (plus mínus 1 346,27 metru, nepočítá-li se bloudění).

Dvě hlavní hodnocené kategorie, které dělají závod tak pestrý a přitažlivý, jsou běžci na čas zvaní chrti, a pak ti, kteří dají průchod své tvořivosti a běží v maskách. Protože i ti často běží v souboji s časem, mohou vypadat poněkud exoticky a jsou zvány exoty. Brdské sáně, především v podání exotů si poradí s čímkoli, a chrti ty své často nosí na zádech a tak jsou sáně povinnou součástí výbavy ať je počasí jakékoli. Navíc jsme, co se sněhu týká, optimisté. Vždy se nějaký našel, i když po celé trati to jsou spíše vzácné ročníky. Jasno je vždy až na startu, kde je aktuální sněhové zpravodajství, protože sníh se může objevit ale i zmizet přes noc.

„Zváni jsou jak závodníci, tak diváci, takzvaní čumilové. I ti mohou komentářem a povzbuzením závod podpořit a atmosféru nasát či vylepšit. Nikdo neodchází zklamán, přesto nuget uzeného masa je přichystán jenom pro nejlepší z nejlepších," dodává Petr Brůček.