Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Brdská liga už má finále za sebou

Drásov - Brdská liga 2011 a její finálové 9. kolo pokračovalo 17. září v Dračí aréně. Tentokrát byli pořadateli domácí SDH Chrást, kteří jako vždy připravili kvalitní terén a skvělé zázemí pro závodníky i diváky.

3.10.2011

Vítěz Brdské ligy 2011 - Radětice.Foto: Stanislav Tichý

Na závěrečné souboje o ligové body si to letospřijelo "rozdat" 29 družstev, z toho 18 družstev mužů a 11 družstev žen. Startovní pole letos poprvé doplnil extraligový Bezděkov pod Třemšínem a byl to právě on, kdo rozhodl svými výkony o celkovém vítězi Brdské ligy.

Po státní hymně ČR a vylosování startovního pořadí následovalo základní kolo ve kterém se v kategorii mužů nejlépe dařilo právě hasičům z Bezděkova pod Třemšínem (15,67 s.), v kategorii žen se mohly pochlubit vítězstvím v základním kole již jisté vítězky Brdské ligy 2011, ženy z SDH Líchovy (18,36 s.).

Kdo bude v play off a popere se o celkové vítězství, už bylo jasné.

V mužské kategorii první z kola ven ( z TOP 5 ) byli Kotenčice ( 10.místo ) . Po čtvrtfinále v souboji o celkové vítězství vypadli v posledních kolech mocně finišující Líchovy ( 15,38 s.) po boji s Bezděkovem p.Tř. ( 14,88 s.). V dalším důležitém rozstřelu porazili Radětice ( 16,00 s.) tým Chotilska ( 16,19 s.) a v rozstřelu č.3 prohráli Zalužany ( 15,95 s.) s téměř domácími Namnicemi ( 15,65 s.) , poslední čtvrtfinále v Plzeňském souboji vyzněl jasně pro Kornatice ( 16,04 s.), Nezvěstice svůj pokus nedokončily.

Semifinále ovládli opět Bezděkovští ( 15,56 s.), kteří poslali Radětice ( 15,76 s.) do souboje o 3. místo a lepšící se Kornatice ( 15,92 s.), které zvládly souboj s Namnicemi ( 16,32 s.). Tato dvojice nakonec ve finále ukázala skvělý souboj, v němž byl nakonec lepší Bezděkov p.Tř. a časem 14,95 s. a těsně tak zvítězil v IX.kole Brdské ligy před Kornaticemi ( 14,97 s.) a Namnicemi ( 15,84 s.), které těsně v boji o 3. místo zdolaly Radětice ( 15,85 s.), kterým i čtvrté místo stačilo k obhajobě celkového vítězství na Brdské lize z loňského ročníku. Gratulujeme !!!

V kategorii žen bylo o celkovém vítězství žen z Líchov rozhodnuto už v minulém kole, ale další pořadí ještě slibovalo pěkné souboje. Nejprve sítem čtvrtfinále prošly ženy z Bezděkova p.Tř. ( vyřadily Malé Přílepy modré ) a Chlumu ( na úkor žen z Petrovic ). Semifinále přineslo zajímavé výsledky. Nejprve Líchovy ( 21,64 s.) vyřadily ženy z Bezděkova, které v domění , že ulily start nepokračovaly, pak svedly souboj ženy z Chlumu a Dolních Měcholup, ve kterém byl úspěšnější pražský tým ( 22,23 s.). O 3.místo byl k vidění vyrovnaný souboj žen z Chlumu ( 18,84 s.) a Bezděkova p.Tř. ( 18,59 s.), které si vítězstvím připsaly další "bednu" na Brdské lize. Finále kategorie žen bylo jasnou záležitostí žen z Měcholup (19,96 s.), které porazily již jisté vítězky Brdské ligy 2011 - ženy z Líchov, které svůj útok vlivem chyby nedokončily.

Další programem byli útoky ALL STARS Brdské ligy 2011 - výběrů mužů a žen, za jejich výkony v průběhu celého ročníku, které určilo všech 29 družstev během základního kola.

Sestavy byly následující :

ŽENY :
koš – Adéla Boukalová ( Bezděkov p.Tř.), savce – Karolína Linhová (Bezděkov p. Tř.), stroj – Lenka Švecová ( Líchovy ),béčka – Mirka Hrkalová ( Zalužany ), troják – Danka Vaníková ( Chlum ) , levý proud - Petra Vystydová ( Líchovy ), pravý proud - Hanka Pšeničková ( Bezděkov p.Tř. ).

MUŽI :
koš – Honza Vaněček ( Zalužany ), savce – Jirka Ptáček ( Chrást ), stroj – Jarda Lundák ( Radětice ), béčka – Jenda Flíček ( Radětice ), troják – Michal Mrázek ( Kotenčice ), levý proud Kuba Čermák ( Líchovy), pravý proud Standa Tichý ( Nalžovice).

Dalším skvělým bodem finále byl útok mužů na 40 let.

Sestava byla následující:

koš – Víťa Šiška, savce – Fanda Hájek, stroj – Jarda Lundák, béčka – Aleš Římal, troják – Jarda Troch, levý proud – Franta Čermák, pravý proud – Patrik Švec.

Tento tým zvládl požární útok v čase 18,17 s.

Poté již přišlo na řadu vyhlášení nejúspěšnějších týmů IX.kola a hlavně korunovace celkových vítězů Brdské ligy pro rok 2011. V kategorii žen pro rok 2011 zvítězily v celkovém pořadí ženy z SDH Líchovy a kategorii mužů nakonec ovládlo družstvo SDH Radětice. Oba týmy z rukou pořadatelů přebrali za tonů písně We Are The Champions krásné putovní poháry.

Pořadatelé také vyhodnotili nejrychlejší sestřiky: v mužské kategorii se nejrychlejším sestřikem tohoto kola mohl pochlubit Václav Maňas z SDHBezděkov pod Třemšínem(14,57 s.), a v kategorii žen trefila terč nejrychleji Kristýna Ječmenová z SDH Bezděkov p.Tř. v čase 17,59 s.

Sobotní program a letošní Brdskou ligu ukončila after párty, kterou připravili místní organizátoři. Ta se protáhla za velké účasti, jak je zvykem až do ranních hodin.

Konečné pořadí Brdské ligy:

Ženy – 1. Líchovy (PB) - 90 bodů, 2. Dolní Měcholupy (Praha) - 60 bodů, 3. Sloup (Praha) – 54 bodů, 4. Chlum (PZ) – 53 bodů, 5. Malé Přílepy modré (BE) – 46 bodů.

Muži – 1. Radětice (PB) – 83 bodů 2. Zalužany (PB) – 82 bodů, 3. Chotilsko (PB) – 81 bodů, 4. Líchovy (PB) – 78 bodů, 5. Kotenčice (PB) – 72 bodů.

Rada Brdské ligy tímto děkuje všem účastníkům, rozhodčím, pořadatelům a divákům za účast a těší se na další spolupráci v roce 2012. www.brdskaliga.cz.

AUTOR: STANISLAV TICHÝ

3.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou.

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.