Budou moci jezdit speciální linkou, která kromě zdravotně postižených bude vozit i ostatní cestující. Dohodli se tak představitelé Středočeského kraje a města Příbrami.

Slavnostního zprovoznění linky se zúčastnil náměstek hejtmana Robin Povšík, příbramský starosta Josef Řihák, dopravce Jan Bosák a vozíčkářky Jaroslava Populová a Libuše Kabíčková.

O zřízení linky usilovali vozíčkáři od loňského jara. Nyní konečně dosáhli svého. „Jízdu jsem si už vyzkoušely. Je to paráda, jede se v něm opravdu dobře. Máme za sebou spoustu jednání a schůzek, ale musím pochválit příbramskou radnici, kraj i dopravce. Všichni nám v našem přání vyšli vstříc,“ je ráda Jaroslava Populová, která na jednáních kvůli zřízení linky příbramské vozíčkáře po celou dobu zastupovala.

„S problémem se na nás obrátili sami vozíčkáři. Sjednali jsme schůzku a začali na tom pracovat. Jsem rád, že nám kraj vyšel vstříc. Provoz bezbariérového autobusu na lince D 98 Příbram – Dobříš – Praha bude zahájen v neděli,“ řekl starosta Příbrami Josef Řihák.

Spoje označené písmeny BA budou vyjíždět z autobusové zastávky Příbram, Zdaboř a Brodská v 7 hodin a ve 14.50 hodin. V opačném směru pak ve 12.40 a v 16.30 hodin. Dopravce, kterým bude společnost Bosák, připravil návrh změny jízdního řádu linky D 98 a podal žádost o změnu licence k Odboru dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje.

Ze čtyř oslovených dopravců se jako jediný této služby ujala právě dopravní společnost Bosák. „Vozíčkáři nás podle informací uvedených na jízdním řádu pokaždé uvědomí o své plánované cestě. Toto opatření je nutné vzhledem k omezeným kapacitním možnostem přepravy vozíčkářů v autobusu. Samozřejmě budou tarifními podmínkami upřednostněni,“ řekl šéf dopravní společnosti Jan Bosák.

Cestování speciální linkou si vyžádá toleranci ostatních cestujících, protože cesta do Prahy může trvat zhruba o půl hodiny déle, než u jiných spojů.