Muž s napřaženou rukou, ve které měl mít pod rukávem schovaný nějaký předmět, vtrhl do prodejny benzínové čerpací stanice v Brodské ulici v Příbrami. Loupežné přepadení se stalo minulý čtvrtek a policii se podařilo lupiče zadržet.
„Pachatel pohrozil obsluze a řekl, že chce peníze. Muž, který v tu dobu obsluhoval benzínkuse po pachateli ohnal rukou a lupič raději utekl. Policie poté našla čtyřiatřicetiletého muže, který přepadl benzínku schovaného ve sklepních prostorách jednoho domu v blízkém sídlišti,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. „Vypadal jako běžný zákazník. Řekl, že si jde pro peníze a že to myslí smrtelně vážně. Poslal jsem ho do háje, a když viděl, že mu nic nedám, tak prostě utekl,“ popsal událost přepadený pumpař Jiří Vybíral. „Nejsem si jistý, jestli měl v tom rukávu nějakou zbraň, mohlo to být cokoliv,“ dodal.

Hned následující den odpoledne udeřil další lupič, tentokrát na poště ve Staré Huti na Dobříšsku. Asi hodinu po poledni vtrhl neznámý muž na poštu, zamířil na ženu za přepážkou pistolí a chtěl peníze. „Úřednice mu vydala asi 30 tisíc korun. Bankovky si nastrkal za opasek a když odcházel, vydala se žena za ním. Na to jí lupič řekl, aby nebyla zvědavá nebo použije zbraň,“ popsala druhé přepadení mluvčí policie s tím, že není známo, zda měl pachatel skutečnou pistoli, nebo jen plastovou hračku. Podle popisu se jednalo asi o pětadvacetiletého muže, vysokého kolem 180 centimetrů, šlachovité postavy s oválným obličejem a hladce oholenou tváří. Muž měl na očích černé brýle a na sobě šedé triko, šedé kalhoty i botasky.