„Kulturní festival terapeutických komunit je jediný svého druhu v České republice. K jeho výjimečné a nenapodobitelné atmosféře přispívá nejen prostor raketového bunkru, kde se po dva dny odehrávají divadelní představení, ale především fakt, že samotnými protagonisty a zároveň diváky jsou závislé osoby v léčbě. Jejich malé divadelní inscenace či taneční a hudební vystoupení jsou mnohdy na vysoké umělecké úrovni a zaujmou svým humorným ztvárněním rozličných témat, pomocí vtipných dialogů či hudby,“ přiblížila akci, která má letos už dvanácté pokračování, Jana Vlnasová z neziskové organizace Magdaléna.

Magdaléna provozuje už přes deset let v opuštěné vojenské základně terapeutické centrum. V Příbrami zas převzala úlohu bývalého K-centra a zajišťuje nejen v příbramském regionu primární drogovou prevenci.

„Záštitu nad tímto ročníkem převzala významná česká herečka Simona Babčáková, čímž vyjádřila svojí podporu nejen klientům v léčbě, ale také organizacím, které jim tuto péči poskytují,“ doplnila Jana Vlnasová.