„Každý předkladatel bude mít přibližně pět minut na to, aby vysvětlil svůj projekt. Ze signálů, které mám, se bude jednat o zhruba deset až dvanáct nápadů,“ přiblížil Ondřej Bílý, hlavní koordinátor akce na škole.

Pro tento ročník Malých grantů nakonec vyšlo z několika výběrových řízení úspěšně devět škol z celé České republiky, které se spolu se dvěma nejúspěšnějšími školami z minulého ročníku budou snažit tento originální nápad na svých školách realizovat.

„Malé granty přinášejí na školu finance určené na realizaci studentských projektů. Jsou ojedinělou možností, jak dát peníze do ruky přímo studentům a pomoci jim splnit jejich sny. Na vybraných školách jsou vyhlášena otevřená grantová řízení pro studenty a jejich projekty.

Smyslem Malých grantů je realizovat nápady studentů, ne jejich pedagogů,“ uvedla Kateřina Vágnerová ze sdružení Aisis, které realizuje projekt Malé granty.

Komise, jež bude studentské projekty posuzovat, se bude skládat kromě koordinátorů také ze zástupců učitelského sboru, rodičů, dobříšské radnice i studentů.

Vyhlášení úspěšných projektů by se mělo uskutečnit ve čtvrtek 4. února při příležitosti dne otevřených dveří gymnázia.