V Lázuv úterýodstartuje tradiční průvod masek v 16 hodin. Místní obyvatelé zvyk dodržují několik desítek let. Skutečně tradičním je masopustní úterý v Bohutíně, které se dodržuje od roku 1921.Vúterýse do průvodu mohou zapojit také lidé v Sedlici u Rožmitálu.

Na Příbramsku začalo masopustní veselí již sobotu v Milíně, Věšíně a Svojšicích. Ve Svojšicích se sešlo na návsi 42 masek. Společně pak obešly místní ves a také Kletice. Průvod masek tvořili obyvatelé vesnice, ale i známí, kteří se rozhodli akci podpořit. „Uspořádali jsme druhý ročník a opět se velmi povedl. Vyšlo nám počasí a atmosféra byla také skvělá. V čele průvodu šel kůň s bryčkou pro nevěstu. Reakce lidí v domech a chalupách byla skvělá, protože již měli připravené pohoštění,“ řekl za Sbor dobrovolných hasičů Svojšice Stanislav Smolka.

O víkendu bude masopustní veselí pokračovat. Pro obyvatele Příbrami připravují program v hornickém muzeu. Jeho každoroční součástí je průvod masek s hudebním doprovodem a žertovné masopustní scénky. Začátek masopustu v Hornickém muzeu Příbram je 25. února v 10 hodin v areálu Ševčinského dolu. Spolupořadatelem je SDH Bohutín.