Preventivní medicína je slovní spojení, díky kterému se dá předejít možným zdravotním komplikacím. Dva přístroje kardiovaskulární oscilometer QTHP a neinvazní analyzátor AMP dokáží během několika minut zjistit vše, co se ukrývá v těle člověka a přečíst jeho schránku. Několik málo lidí mělo možnost se nechat v Příbrami na těchto přístrojích ošetřit i v Příbrami.

„Tyto zařízení již máme šest let a v rámci propagace preventivní medicíny se snažíme o osvětu mezi obyvateli České republiky,“ sdělil Deníku Ladislav Čapek, který je specialista diagnostik a jenž říká: „Je lepší ztratit půlhodinu pro zdraví, než zdraví kvůli půlhodině.“ Ten Deníku řekl, že by v budoucnu rádi založili v Litoměřicících a v Brně centrum preventivní medicíny.

Pacienti z řad známých se dozvěděli díky Janu Holečkovi podrobnosti o svém zdravotním stavu a proškolení odborníci jim po vyšetření vysvětlili výsledky a možná zdravotní rizika. „Takto již s přístrojem jezdíme z Brna delší dobu do Prahy a Litoměřic. Diagnostikujeme různé pacienty a můžeme fundovaně přijít na to, co je podstatou problému či onemocnění,“ přiblížil svoji práci Ladislav Čapek.

Lékaři a přístroje, které byli v Příbrami se snaží předejít možným zdravotním problémům. Dokáží odkrýt možné onemocnění a zdravotní problémy. Výsledkem vyšetření je několikastránkový elaborát, ze kterého se dá vyčíst práce srdce, stav ledvin a jater, problémy s dýcháním nebo možné rakovinotvorné látky v těle.

„Přístroje, které jsou zde přítomny zjistí provázanost jednotlivých orgánů. Musíme se na tělo dívat jako souhrn fungujících částí, ale důležité je to vidět vše v jeden okamžik. Tento přístroj zjistí během několika málo minut 117 údajů o lidském těle,“ charakterizoval zařízení na preventivní medicínu Ladislav Čapek.
Vyšetření se uskutečnila na Spartaku díky pozvání Jana Holečka a za spolupráceVladimíra Králíčka už 1. července