Rychlost řidičů projíždějících Příbramí zatím městská policie neměří a tak to zůstane ještě přibližně tři týdny.

Přesto, že by se na nestátních silnicích už měřit mohlo, Městská policie Příbram ještě prý počká.

„Na některých úsecích už bychom měřit mohli, ale neměl by to kdo provádět. Strážníci si v tomto období vybírají dovolené. Rozhodli jsme se s tím počkat do září,“ řekl Deníku zástupce velitelky Městské policie Příbram Ladislav Hadrbolec s tím, že už nyní schází jen povolení od kraje.

Příbramská městská policie se k měření radarem chystala ještě před skončením školního roku. Značky vymezující úsek měření už měla koupené, ale scházely k tomu potřebné dokumenty. Potom nastaly prázdniny a vyřizování na úřadech se tradičně zpomalilo.

Podle Ladislava Hadrbolce se s měřením začne až tak druhý týden v září. „V začátku školního roku bude v Příbrami spousta akcí, řadí se mezi ně hlavně slavnostní otevírání Hořejší Obory. Budeme muset kontrolovat hlavně přechody před školami, všude bude spousta dětí,“ předvídal Hadrbolec.

Dvě dopravní značky vymezující měřený úsek ve městě budou přenosné. To znamená, že je řidiči budou moci vídat pokaždé někde jinde. A to třeba v ulici Evropské, Jinecké, Rožmitálské nebo Brodské.

V Dobříši ani v Sedlčanech strážníci měření radarem zatím nechystají. Tam prý řidiče polepšily hlásiče rychlosti, kterých by mělo především v Dobříši časem přibývat.

Sedlčany zatím radar nemají vůbec.