VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce investovat do osad, naopak digitalizace kina v plánu zatím není

Sedlčany – V letošním roce se město chce v rámci investic věnovat některým projektům v okolních osadách. Některé se mohou těšit na poměrně výrazné investice v letošním roce.

14.3.2018
SDÍLEJ:

Peníze. Ilustrační foto. Foto: ČTK/Petr Švancara

„Plánujeme opravu kapličky v Třebnicích asi za 200 tisíc korun. Už to bylo v plánu na loňský rok, ale nakonec nám firma, která ji měla dělat, řekla, že už to nestihnou a že to dělat nebudou,“ říká sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel s tím, že i když práce předali jiné firmě, tak už se blížila zima a proto práce nezačaly. Letos by tedy k opravě kapličky mělo dojít.

Dalším projektem v sedlčanských osadách bude nové dětské hřiště v Oříkově, kde doposud chybělo. U tohoto projektu město počítá s částkou minimálně sto tisíc korun. Někteří obyvatelé se mohou pozastavovat nad poměrně vysokou částkou, ale bohužel ta je dána tím, že herní prvky musí mít bezpečnostní certifikaci. „Pokud se kupují právě certifikované prvky, tak to jsou i pro nás poměrně závratné sumy. Samozřejmě, že například technické služby by to dokázaly vyrobit za polovic, ale nedostanou na to certifikát bezpečnosti,“ povzdechl si sedlčanský místostarosta.

Na vyšší bezpečnost na hlavních silničních tazích se letos mohou těšit obyvatelé osad Solopysky a Libíň, které dostanou nové měřiče rychlosti. Oba radary dohromady vyjdou Sedlčany na dvě stě tisíc korun. „Navíc v Libíni letos plánujme ještě opravu střechy přístavku u místní hasičské zbrojnice. To nás vyjde na řádově také na částku kolem sto tisíc korun,“ přibližuje další letošní investici Hölzel s tím, že ještě město teprve bude muset nechat na opravu střechy cenovou nabídku.

Počítá se i s drobnými opravami, jako například s opravou omítky v kapli v Solopyskách. Na jejím stavu se podepisuje vlhkost. Většina těchto oprav se bude cenově pohybovat podle vedení města v řádech desetitisícových částek. Zhruba dvacet tisíc spolkne impregnace lavic v kapli.

Naopak mezi nákladnější projekty bude patřit zcela určitě dlouhodobý požadavek obyvatel osady Třebnice na zatrubnění dešťové kanalizace. „Tam počítám s částkou šedesát tisíc korun,“ konstatoval Miroslav Hölzel. Se sto tisíci počítá oprava mobiliáře prakticky ve všech osadách spadající pod Sedlčany. Další z finančně náročných projektů letošního roku budou terénní úpravy pro sportovní hřiště ve Sestrouni. Ty si vyžádají něco kolem padesáti tisíc z městského rozpočtu.

Naopak stále nejasno je nad rekonstrukcí autobusového nádraží přímo v Sedlčanech. Cena realizace se má pohybovat kolem 50 milionu korun. Zhruba 90% ceny by měla pokrýt získaná dotace z IROP. Přestože financování mají vyřešené, stavba stále nezačala. Výstavbu plánovaného přestupního terminálu v Sedlčanech totiž provázejí jiné komplikace. Ačkoliv všechno bylo úspěšně předjednáno, projekt zastavilo výběrové řízení na jeho dodavatele.

Pokud se průtahy co nejdříve nevyřeší, nejpozději do druhé čtvrtiny letošního roku, může se stát, že terminál se nestihne postavit v roce 2018. Protože schválená dotace na jeho realizaci má platnost pouze do konce roku 2018, kdy má začít být čerpána, může být celý projekt odložený.

Momentálně je realizace nádraží ve fázi, kdy probíhá znovu stejné výběrové řízení, které bylo uskutečněno závěrem loňského roku. Opakovat se bude se stejnými účastníky i jejich nabídkami. V původním řízení byl účastník, který nabídl nejnižší cenu, vyloučen a podal námitku na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (UHOS). Z výběrového řízení byl vyřazen, protože komise u něj došla k závěru, že u konkrétních položek v cenové nabídce, které nejsou pravděpodobně za udané ceny realizovatelné a u kterých nebyl kalkulován zisk, což je ze zákona nutné, nebyly ani po opakované žádosti o rozklíčování tyto informace doloženy. Ceny se u nich pohybují až o 87 procent níže, než je na trhu obvyklé. „Problém je ani nyní u některých položek cenu nedoložil, takže čekáme na doplnění,“ uvedl k aktuálnímu vývoji situace sedlčanský místostarosta.

Sedlčany zatím také neplánují investovat do úplné digitalizace městského kina. V současné době kino nemůže promítat úplně nejnovější filmové tituly. Investici do plné digitalizace brání podle radnice především současná návštěvnost, která více méně stagnuje. „Navíc zhruba 80% diváků to není schopno rozlišit. Dokonce přišel dopis, kde se uvádělo, proč nedáváme premiérové filmy, když je kino evidentně digitalizované,“ připomíná úsměvnou historku Miroslav Hölzel s tím, že kino promítá vlastně jen o víkendech a průměrná návštěvnost na jedno představení je 22 diváků. Proto také radnice zatím o digitalizaci neuvažuje, protože investovat milióny do změny technologie, když návštěvnost je více méně stejná.

Naopak přechod na 3D promítání se vyplatil například v Příbrami, kde se touto změnou návštěvnost podstatně zvýšila a kinu se vyplatí i některé z titulů reprízovat. V letošním roce se v Příbrami plánuje také zkušební provoz digitalizovaného letního kina. Vedení města se už dva roky snaží, aby se opět uvedlo do provozu. Letos se tak mají uskutečnit dvě zkušební představení. Pokud bude u veřejnosti zájem, uvažuje město o pořízení digitální technologie i do letního kina. Ovšem někteří obyvatelé namítají, že dvě promítání jsou málo, protože se na návštěvnosti může podepsat například špatné počasí. V loňském roce kino promítalo pouze starší snímky, ze kterých si diváci sami vybírali titul, který chtěli vidět.

Autor: Radek Ctibor

14.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči MKD. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 48000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pozice: řidiči MKD, Požadavky: ŘP sk. C + E, Jezdí se do Německa, Rakouska a zpět do ČR. , Víkendy volné., Vozový park: tahače Volvo, sklápěče Schwarzműller, posuvné ůpodlahy Knapen,vlastní zázemí servis, myčka, parkování atd., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, Nástup možný ihned. Mzda: 40 000,- až 48 000,- Kč, Kontakt: Veselý Pavel, tel.: 602 657 716 (8:00 - 15:00 hod.), e-mail:pavel.vesely@jpvtrans.cz, Místo výkonu práce: JPV Trans,s.r.o., Nádražní č.p. 398, 262 31 Milín. Pracoviště: Jpv trans,s.r.o., Nádražní, č.p. 398, 262 31 Milín. Informace: Pavel Veselý, +420 602 657 716.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 19 400 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Konzultanti značkové prodejny o2 Příbram. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19400 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: konzultanti značkové prodejny o2 Příbram, Máte energii na rozdávání, jste komunikativní a chcete si plnit sny? Ať už množstvím vydělaných peněz, úspěšnou kariérou nebo překonáváním výzev se skvělou partou kolegů? Pak právě pro vás máme skvělý job! Prvním krokem je pozice konzultanta, kde vás rádi naučíme vše, co k práci budete potřebovat., Váš den začne na prodejně schůzkou s vaším vedoucím. Společně se domluvíte, na co se dnes zaměřit - protože základní mzdu máte jistou, ale ke splnění snů chcete víc... Vedoucí vás podpoří nejen teoreticky, ale i při obsluze zákazníků. Součástí vaší práce je inspirovat naše zákazníky, ať naše služby a produkty využívají naplno. Takový přístup jsou pak peníze pro vás. Každý prodej. Budete pracovat s nejmodernějšími technologiemi a denně komunikovat s lidmi., A pokud již zdatnými obchodníky jste, využijte příležitosti a ukažte nám v krátkém čase, co ve vás je. Chceme kolegy, kteří vědí, co chtějí a jdou si za tím., Zaměstnanecké výhody: Benefity v minimální hodnotě 18 000 Kč/rok a je na vás, na co je chcete čerpat., - Pravidelné motivující soutěže o dalších tisíce benefit bodů každý měsíc!, - 5 týdnů dovolené, 3 dny zdravotního volna a 5 dní neplaceného volna pro dostatek relaxu., - Příspěvek na mobilní telefon až do výše 7 200 Kč., - Internet v mobilu, neomezené volání a SMS, dáme Vám i výhodné tarify pro rodinu a, - Zvýhodněný internet na doma, O2 TV a další O2 služby., - Gastro pass kartu se stravným v hodnotě 105 Kč/den (65 Kč hradí zaměstnavatel)., - Exkluzivní nabídka operativního leasingu vozidel Škoda s výraznou slevou - např. nová Škoda Fabia s parkovacími senzory, klimatizací a rádiem již od 1 649 Kč měsíčně., Nástup možný ihned. Mzda: 19 400,- až 60 000,- Kč, Kontakt: Čápová Tereza, e-mail: capova.tereza@o2.cz, Místo výkonu práce: O2 Czech Republic a.s. provozovna Pražská, Pražská č.p. 139, Příbram III. Pracoviště: O2 czech republic a.s. provozovna pražská, Pražská, č.p. 139, 261 01 Příbram 1. Informace: Tereza Čápová, .

Potravinářství - Potravinářství Pekař 22 000 Kč

Pekaři Pekař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: pekař/ka, Odpolední směna., Nástup možný ihned. Mzda: 22 000,- Kč, Kontakt:Vítková Marcela Bc., tel.: 720 299 600, e-mail: vitkova@pekarny-vodicka.cz, Místo výkonu práce:Pekárny Vodička s.r.o. -Březové Hory, Mariánská 85, Příbram. Pracoviště: Pekárny vodička s.r.o. -březové hory, Mariánská, č.p. 85, 261 01 Příbram 1. Informace: Marcela Vítková, +420 720 299 600.

Výroba - Výroba Montér 12 200 Kč

Montéři a opraváři elektrických vedení Pomocní pracovníci při elektromontážních pracech. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: pomocní pracovníci při elektromontážních pracech, Nástup: ihned Mzda: od 12 200,- Kč, Kontakt: Šerák Milan, tel.: 318 820 440, e-mail: remont@sedlcany.cz, Místo výkonu práce: REMONT ŠERÁK,spol. s r.o., Šafaříkova č.p. 349, 264 01 Sedlčany. Pracoviště: Remont šerák,spol. s r.o., Šafaříkova, č.p. 349, 264 01 Sedlčany. Informace: Milan Šerák, +420 318 820 440.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Ilustrační foto.

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Na ligu se těším jako malý kluk, říká Jaroslav Starka

Příbram – Fotbalisté 1. FK Příbram v pondělí zahájili letní přípravu na nadcházející sezonu, která pro ně bude opět prvoligová. O momentální situaci v příbramském klubu, nejen z hlediska hráčských změn, jsme si povídali v rozhovoru s prezidentem klubu Jaroslavem Starkou.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

V práci to jde, volný čas je bída, míní Středočeši

Střední Čechy – Aktuálně kraj není úplně na chvostu celorepublikového srovnání jako loni, ale z posledního 14. místa mezi kraji poskočil na 12. příčku. Takové výsledky nabídl čerstvě zveřejněný srovnávací výzkum Místo pro život. V jeho rámci analytici agentury Datank vyhodnocují data z nezávislých zdrojů i údaje z průzkumu, při němž bylo osloveno 2800 lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT