Dobrou zprávou pro sportovce ale je, že plánovaná oprava by neměla narušit provoz zimního stadionu. Oprava střechy je nutná nejen z důvodu jejího havarijního stavu, ale také proto, že radnice má se zimním stadionem velké plány, které už několikrát představila například při utkáních hokejové reprezentace letos na jaře. Uvažuje se například o tom, že právě reprezentace by stadion mohla využívat pro své soustředění a podobně.

Nezůstane se jen u opravy střechy, mluví se i o dalších opravách. „U malé haly jsou v požadavky od hokejistů, že v ní je malý počet šaten a tak si musí veškerou výstroj odvážet,“ připomněl jednu ze slabin malé zimní haly starosta Jindřich Vařeka. Sami hokejisté jsou podle jeho slov ochotni si šatny i sami postavit a ještě platit městu měsíční nájem.

Další mnohamilionovou investicí ve velké zimní hale by mělo být vybudování sportovního centra v prostorách, kde se nyní nachází prodejna nábytku BEKR, s jejíž jednatelkou vede kvůli výpovědi město soudní spor. „Pokud se nám to podaří vyřešit a investor si to do té doby nerozmyslí, tak v těchto prostorách by měly být sportovní trenažery, měřiče výkonnosti a podobně,“ řekl Jindřich Vařeka.

Radnice se o této investice slibuje výrazné zatraktivnění zimního stadionu, které přitáhne více zájemce o využití ledových ploch a podobně.

Není to ale jen zimní stadion, který ve sféře sportu město nyní řeší. Velkou investicí by mohla být i dlouhodobě diskutovaná rekonstrukce příbramského bazénu. O ní se mluví už od roku 2016 a dělí veřejnost i zastupitele na dvě skupiny. Ani jedna sice nezpochybňuje nutnost rekonstrukce zařízení, nicméně se výrazně liší v názorech na výši částky, za kterou by se měl bazén opravit.

Jedna skupina preferuje pouze nejnutnější opravy, které se pohybují kolem 100 až 150 milionů korun s tím, že provoz plaveckého bazénu bude stejně ztrátový a město ho bude dotovat. Druhá skupina naopak preferuje maximální možnou variantu, která počítá s vybudováním vodních atrakcí, přidáním plaveckých drah, vybudováním saunového světa a soběstačným provozem.

Problémem ale je, že zastupitelé v minulém volebním období odhlasovali tuto variantu, která počítala s investicí 250 milionů korun, nicméně nyní se už mluví o částce kolem 300 milionů a kritici se obávají ještě dalšího navýšení.

„Myslím si, že v případě rekonstrukce bazénu nyní mluvíme o tak vysoké částce, že by se celou věcí mělo zabývat nově zvolené zastupitelstvo a znovu o celkové rekonstrukci rozhodnout,“ prohlásil opoziční zastupitel Vladimír Král ze Šance pro Příbram.

Přípravu podkladů pro opravu měl na starost v minulém volebním období tehdejší místostarosta Václav Švenda z TOP 09. „Podle mého názoru jsme připravili dostatečně materiály, aby práce mohly co nejdříve začít,“ konstatoval.

V otázce sportovního zázemí v Příbrami se hovoří Mluví také o nutnosti oprav městské sportovní haly, která nesplňuje pro některé sporty normy a například volejbalisté mají pro své zápasy v ní udělenou výjimku. Ovšem její oprava, byť je součástí právě budovy bazénu, zatím není součástí chystané rekonstrukce.