Celá věc ale má jeden malý háček v podobě, že jediná možnost, jak školu rozšířit je směrem na pozemek, který nepatří městu, ale Středočeskému kraji. „Škola totiž sousedí se středním odborným učilištěm, jehož zřizovatelem je právě Středočeský kraj,“ vysvětlil sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. Nové učebny by tak mohly vzniknout v prostoru směrem k tělocvičně učiliště.

Městu se podařilo krátce po krajských volbách se Středočeským krajem domluvit souhlas s touto investicí a výpůjčkou právě jejich pozemku a v případě realizace stavby se domluveno, že se pak vše majetkoprávně s Krajem vyřeší. „Tehdy v roce 2016 se mluvilo buď o pronájmu, nebo i prodeji toho pozemku ve prospěch města,“ řekl starosta.

Na samotnou stavbu město požádalo o dotaci, ale bohužel neuspělo, neboť nezískalo plné bodové ohodnocení a žádost zůstala pod čarou. „Nicméně jednání ministerstva pro místní rozvoj s IROPem probíhaly dál a protože některé projekty, které uspěly se nakonec nerealizovalyi, tak jsme byli osloveni, protože pár škol z toho programu vypadlo, zdali ten náš záměr stále platí a dotace nám byla nabídnuta,“ popsal vývoj situace Miroslav Hölzel.

Jedná se o investici ve výši kolem devíti milionů korun, z čehož asi sedm milionů padne na stavební část celého projektu. Dva miliony si pak vyžádá vybavení obou učeben. Dotace z celé částky tvoří devadesát procent. V současné době se připravuje výběrové řízení na dodavatele stavby a samotná realizace by měla začít v druhém čtvrtletí letošního roku. „S dokončením se počítá ve třetí kvartále letošního roku,“ dodal starosta Sedlčan.