Cílem soutěže Zlatý erb je především podpořit modernizaci informačních a komunikačních technologií a služeb veřejné správy a samosprávy a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích. Soutěž vyhlašuje každoročně spolek Český zavináč a organizuje se dvoustupňově, v krajských kolech a v následujícím kole celostátním.

Zásadní změnou oproti předchozím ročníkům bylo, že se do jubilejního pětadvacátého ročníku soutěže obce s rozšířenou působností nemusely hlásit samy, ale posouzeno bylo jednotnou metodikou automaticky všech 26 obcí Středočeského kraje. Kvalita webu byla hodnocena zejména s důrazem na informační hodnotu webu pro občany a návštěvníky obce.

Velkou váhu u hodnocení webů obcí s rozšířenou působností mělo i splnění všech zákonných povinností. Stránky posuzovala odborná porota složená ze studentů SPŠ Kutná Hora, zástupců soukromých IT společností, kraje a spolku Český zavináč. Více informací o samotné soutěži je ke zhlédnutí na zlatyerb.cz.

Akce Speed marathon. Ilustační foto.
Akce Speed marathon: Policisté na Příbramsku zjistili třináct přestupků

„Výsledek této soutěže je důkazem toho, že město klade vysokou prioritu na transparentní a kvalitní komunikaci s občany. Webové stránky jsou důležitým nástrojem pro poskytování informací o městských záležitostech a usnadňují interakci mezi městem a jeho obyvatel,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb 2023 o nejlepší webové stránky dostali ceny 20. dubna při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadu Středočeského kraje v Praze.

Mimo kategorii nejlepších webových stránek obce s rozšířenou působností se udělila ještě cena za webové stránky obce, kterou vyhrály Dolní Břežany, a cena veřejnosti. Nejvíce hlasů veřejnosti mezi ORP získal Nymburk, mezi ostatními obcemi uspěla Olovnice.