Maminky i děti ze Zdaboře by nové hřiště s radostí uvítaly. „Když syn nechce být na starých prolézačkách před domem sám, musím se s ním vypravit třeba až na hřiště Hlinovky, tam je to pěkné, ale pro nás daleko," řekla Deníku mladá maminka Jitka z Brodské ulice.

Příbramští radní v minulém týdnu schválili další žádost o dotaci v rámci II. kola grantového programu firmy RWE. Současně také odsouhlasili, že se město podílet na akci částkou 375 tisíc korun. „O výstavbu hřiště v Brodské ulici usilujeme již delší dobu. Přitom ale nechceme celý projekt platit jen z peněz města, neboť existuje řada grantových programů, ze kterých je na tyto účely možné získat peníze," uvádí na webu města starosta Josef Řihák. Dodává, že Příbram se v minulosti do několika grantových řízení přihlásila, ale neuspěla.

„Projekt dětského hřiště 
v Brodské ulici je velmi kvalitní a podporu si rozhodně zaslouží. Navíc si myslím, že Příbram patří k významným odběratelům zemního plynu od zmíněné firmy a že by tato skutečnost mohla být zohledněna," dodává starosta.

Společnost RWE Gas Storage totiž při hodnocení žádostí dává přednost projektům, které se přímo zaměřují na rozvoj oblastí v okolí jejích provozů a mezi ně Příbram podle starosty Řiháka patří.

O dotaci na nové hřiště 
v Brodské ulici město žádalo už čtyřikrát, finanční podpora nebyla schválena v žádném kole programu.