„Objevují se dotazy ohledně kácení lesa na Červené. Ne, nikdo nekrade městské dřevo, ne nedostane ho Babiš, ani další podivné scénáře, které jsou k přečtení na sítích. Dle stanoviska jednatele Městských lesů se jedná se o plánovanou obnovní těžbu nejen v rámci prevence šíření kůrovce, který už je nedaleko. Na jaře proběhne výsadba listnatého lesa, buky a duby, který je zde historicky původní,“ zareagoval na diskusi starosta města Jan Konvalinka.

Podle příbramského starosty není důvod se znepokojovat. Součástí obnovy je i celkový úklid od padlých větví a části stromů. Ostatně kůrovec napadl i další lesy například nedaleko osady Jeruzalém. Kde před několika týdny pracovníci Městských lesů už vysadili nové stromky.

Místo smrků, na kterých si s chutí kůrovec pochutnal, byl vysazený především dub letní, který i z historického pohledu víc do této krajiny patří. Podle ředitele Městských lesů Příbram Františka Chytky pro letošní rok jsou už napadené stromy kůrovcem vytěžené a prodané. Ovšem kvůli kůrovcové kalamitě značně klesla cena dřeva.

Městské lesy také obhospodařují hájovnu s oborou na Skorotíně nedaleko obce Trhové Dušníky. V oboře jsou k vidění například divočáci, daňky, muflony a další exempláře lesní zvěře.