Připomněl, že v roce 2013 činil hospodářský výsledek 13 tisíc korun. Na podzim roku 2014 se změnil jednatel firmy a hospodaření v tomto roce skončilo částkou 593 tisíc korun po zdanění. Loni pak hospodářský výsledek vzrostl na téměř 1,3 milionu korun. Radnice navíc městské společnosti obhospodařující 1250 hektarů zvýšila nájemné o milion korun.


„To, že jsme v pololetí jsme měli významně lepší výhled hospodářského výsledku, bylo způsobeno zimní kalamitou, kdy jsme museli odtěžit obrovské množství dřeva najednou. My jsme v pololetí byli někde kolem plus tři miliony, jenže v té druhé části roku se netěžilo," komentoval Švenda loňskou těžbou.


Kvůli polomům radnice počátkem loňského roku dokonce zakázala vstup do lesů kolem Příbrami. Radní Václav Dvořák upozornil na to, že je rozdíl, když se těží plánovaně rovné kmeny a neplánovaně polámané dřevo. „Má to dopad do výsledků, když musíte následně více zalesňovat, protože jste vytěžili rozsáhlé plochy polámané kalamitou," řekl.


Podle Švendy hospodářský výsledek ovlivnila také nižší cena dřeva na trhu. Vzhledem k tomu společnost nedosáhla plánovaného objemu těžby, vytěžila asi jen 85 procent naplánovaného objemu. „Nešli jsme nadoraz s těžbou, ale i tak je pěkný hospodářský výsledek," řekl.

Švenda nechtěl hodnotit práci předchozího jednatele, pod novým vedením se ale podle něj hospodaření firmy zlepšilo a jednotlivé ukazatele jdou nahoru. Větší příjmy má společnost například i z honitby. Bývalý místostarosta Václav Černý v minulosti práci předchozího jednatele hájil a tvrdil, že firma za jeho vedení hodně investovala.